info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
5.7479
Dolar Satış
:
5.7582
Euro Alış
:
6.3805
Euro Satış
:
6.3920
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı`nın Vizyon Tarihi Belli Oldu

Sinema işletmeleriyle yaşanan sorun nedeniyle ertelenen Organize İşler 2: Sazan Sarmalı`nın yeni vizyon tarihi belli oldu. Yılmaz Erdoğan müjdeyi sosyal medyadan verdi.

Yılmaz Erdoğan'ın kaleme aldığı, başrolünün yanı sıra yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu; başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Okan Çabalar, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Ersin Korkut, Erdem Baş, Mahir İpek, Ekin Türkmen, Atakan Çelik ve Safa Sarı'nın eyr aldığı Organize İşler 2: Sazan Sarmalı'nın 1 Ocak'ta seyirciyle buluşması bekleniyordu. Sinema işletmeleriyle yaşanan sorun nedeniyle filmin vizyon tarihi kriz çözülene kadar ertelendi. 

Erdoğan, "Eskiden ‘Filmimiz tüm sinemalarda’ diyorduk. Anlaşma sağlayamazsak, anlaşma sağladıklarımızın ismini söyleyerek ‘Filmimiz sadece bu sinemalarda’ deriz" ifadelerini kullandı.

DÜZENLEME TBMM'DEN GEÇTİ

Yapımcılar ile dağıtım şirketi Mars Cinema Group arasında gerilim tırmandı. İşletmeci-yapımcı tartışmasını bitirmesi için hazırlanan düzenleme TBMM'den geçti. Yasaya göre, sinema filmi öncesinde reklamların süresi en fazla 10 dakika, fragman gösterim süresi en az 3, en fazla 5 dakika olacak; sinema filmi gösterim arası 15 dakikayı aşamayacak. Sinema salonu işletmecileri, sinema biletini içeren abonelik, promosyon, kampanya ve toplu satış faaliyetleri gerçekleştiremeyecek. Bilet ile mısır veya başka bir ürünün satışı birleştirilerek yapılamayacak.

TWITTER'DAN AÇIKLADI

Yılmaz Erdoğan bugün Twitter hesabından Organize İşler 2: Sazan Sarmalı'nın yeni vizyon tarihini açıkladı: Organize İşler Sazan Sarmalı 1 Şubat'ta sinemalarda, fragmanımız 16.00'da yayında..