info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
5.8303
Dolar Satış
:
5.8408
Euro Alış
:
6.4969
Euro Satış
:
6.5086
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Malkara Belediyesi İle Disk Genel İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Malkara Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında yapılan karşılıklı mutabakat sonucu daimi işçiler için, 29 Ocak 2019 Salı günü saat 16.00`da Belediye Başkanlığı makamında 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Yapılan Toplu İş Sözleşmesinde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı, Malkara Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ünal Akkaya, DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şubesi Başkanı Salim Şen, DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Saymanı Caner Makasçı, Malkara Belediyesi DİSK Genel İş Sendikası İş Yeri Baş Temsilcisi Yusuf Ceylan ve Malkara Belediyesi DİSK Genel İş Sendikası İş Yeri Temsilcisi Erol Elgün yer aldı. Emekçi işçilerimizin her zaman yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Belediyemiz adına alın teri akıtan işçi arkadaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. 3 yıl sürecek yeni dönem iş sözleşmemizi imzaladık. İnşallah Malkara’ya katkı sunacağı, emeklerinin karşılığını sonuna kadar alacakları güzel bir sözleşme dönemi geçiririz.

Tüm işçi personelimize hayırlı ve uğurlu olsun.“ dedi. DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şubesi Başkanı Salim Şen; “DİSK Genel İş Sendikası olarak 76 üyemizin bulunduğu Malkara Belediyesi'nde 3 yıllık Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Yaklaşık 5 yıldır Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul ile birlikte çalışıyoruz. Başkanımızın işçinin yanında durmasından dolayı fazlasıyla memnunuz. Şirket bünyesinde çalışan sürekli işçilerimiz ile kadrolu işçilerimizin toplu iş sözleşmelerini gayet olumlu hava içerisinde gerçekleştirdik. Bu sözleşmeyle de işçilerimiz adına önemli kazanımlarımız oldu. Emeğe yaklaşımıyla ilgili Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul'a sendikam ve üyelerim adına teşekkür ediyorum. Malkara Belediyesi'nde ki üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.“ dedi.

Kaynak : Murat Ürtekin