Dolar Alış
:
3.6600
Dolar Satış
:
3.6666
Euro Alış
:
4.3258
Euro Satış
:
4.3336
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Her Şeyi Bilen Çocuk
Yazar
Victoria Forester
Çevirmen
Sinan Uluç
Yayınevi
Pegasus
Yayın Yılı
2017
Sayfa
376
Uçabilen bir kız ve her şeyi bilen bir çocuk... 
Kehanete göre bu iki çocuk, büyük bir değişimin öncüsü olacak… 
Conrad çok zekidir ama dâhi olmak değil, sadece normal bir hayat sürmek ister. Onun aksine, başkan seçilen babası normalliğin seçenekleri arasında olmadığının farkındadır. Bir anda tüm dünyada şüphe uyandıran felaketler yaşanmaya başlayınca Conrad’ın en yakın arkadaşı Piper, onun becerilerini kullanması ve felaketleri durdurabilecek sıradışı yeteneklere sahip çocukların liderliğini üstlenmesi gerektiğini anlar. 

El ele verip hem kendi hayatlarını hem de dünyayı kurtarabilecekler mi? Dünya mahvolmanın eşiğindeyken her şeyi bilen çocuk Conrad ile uçabilen kız Piper, yeteneklerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacaklar… 

Peter önündeki perişan çocuğa baktı. Sarı saçları kum dolmuştu. Kıyafetleri paramparçaydı. Çocuk meraklı gözlerle karşısındaki yabancıya bakıyordu. “Adım Peter. Uzun süredir seni bekliyordum,” dedi. “Beni mi?” diye yanıtladı çocuk. Dudakları çatlamış ve kurumuştu. Sesi kısık çıkıyordu. “Evet. Seni.” “Be-be-beni tanıyor musun?” diye sordu umutla. “Evet, seninle ilgili her şeyi biliyorum. 

Nereden geldiğini ve nereye gittiğini biliyorum. Hatta içinde olanları da biliyorum.” Çocuk derin bir nefes verdi. “Gerçekten mi?” “Senin adın Conrad ve bugün senin doğum günün.” “Doğum günüm mü?” “Evet. On üç yaşına bastın. Ve çok ama çok zekisin.” “Uçabilen Kız’ın devamı niteliğindeki bu kitapta Piper ve Conrad’ı güçlü kılan tek şey dostlukları.”
-Booklist- 

“Piper McCloud’un maceralarının hayranları bu kitaba da bayılacak.” 
-Children’s Literature- 

“Forester bol macera, bol eğlence ve detaylı bir konu kaleme almış. Kendinizi kitabın akışına kaptırıp keyif alacağınız kesin.” 
-Kirkus Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)