Dolar Alış
:
6.2287
Dolar Satış
:
6.2399
Euro Alış
:
7.3234
Euro Satış
:
7.3366
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Ülkem İçin Çare
Yazar
Ece Güner Toprak
Yayınevi
Palme Yayınları
Yayın Yılı
2018
Sayfa
396
Birinci kitabım “ÇARE BAŞKANLIK MI?” dan bir yıl sonra, işte ikinci kitabım, “ÜLKEM İÇİN ÇARE”! Ülkemizin önemli sorunlarını yapıcı şekilde tartışmıyoruz. 
Kutuplaşma, kamplaşma had safhada. Somut çözüm önerileri ise ender. Bu zor ortamda, tarafsız bir gözle ve objektif şekilde, tecrübe sahibi olduğum konularda ve yoğun araştırmalar sonucu, ülkemin önemli bazı sorunlarına ÇARE aradım. Bu kitapta somut önerilerimi bulacaksınız. Ülkemiz çok kritik bir dönüm noktasındadır. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun: Lütfen kulak verin! Lütfen farklı sesleri dinleyin. Son yıllarda farklı sesler, uyarılar, yeterince dikkate alınmadığı için hatalar yapıldı. Bilgi güçtür. Bu kitabı bilgilendirmek için yazdım. Gelecek haftalar ve aylarda, 3 hayati seçim öncesi, önümüze birçok mesele gelecektir; istedim ki tüm bu konularda tarafsız bir kaynaktan bilgi sahibi olun. Üstelik 3 seçim yaklaştığı için seçim sürecine ve seçim güvenliğine de geniş şekilde değindim, tespitler yaptım, öneriler sundum. Her zaman yaptığım gibi de meseleleri ve çözüm önerilerimi mümkün olan en sade, en kolay anlaşılır şekilde yazdım. 

ÇARE: 
Çare 21. Yüzyılı algılayabilen bir vizyon! Çare güçler ayrılığı, kurumsal yapı, ortak akıl: Parlamenter demokrasi! Çare çağdaş Cumhuriyet! Çare yapısal reformlar! 

Çare bilimsel eğitim, AR-GE, yatırım ve üretim hamlesi! 
Çare yönümüzün Avrupa’ya ve gelişmiş demokrasilere dönük kalması! 
Çare sürdürülebilir büyüme! 
Çare güçlü yasama! 
Çare güçlü temel hak ve özgürlükler! 
Çare tarafsız ve bağımsız yargı!
Çare demokratik seçim sistemi ve siyasi partiler! 
Çare ADİL ve EŞİT seçim dönemi! 
Çare GÜVENLİ seçim! 

Bu kitapta, saydığım tüm bu alanlarda tespitlerimi ve somut önerilerimi bulacaksınız. Saygılarımla, Av. Ece Güner Toprak