info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
6.8138
Dolar Satış
:
6.8260
Euro Alış
:
7.5770
Euro Satış
:
7.5907
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen den Açıklama

Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 16. Yıldönümünde rahmetle anıyoruz;

 

Milliyetçi Hareketin banisi ve lideri, Türk milliyetçiliği fikrinin bayraktarı, Türk dünyasının Başbuğ’u Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyor; bıraktığı büyük mirasın, Türkiye’yi aydınlattığına ve geleceğe taşındığına şahit olduğumuz için de gurur duyuyoruz. Kabri nur, mekânı cennet olsun.
 
Yaşamında, gençlere örnek olacak bir mücadele veren, türlü zorluklara ve baskılara göğüs geren, kurşunlara, tertiplere ve karanlık senaryolara maruz kalmış bir hareketin yılmayan, yıkılmayan ve baş eğmeyen efsanevi lideri olarak tarihe geçen Alparslan Türkeş, geçen zaman zarfında gönüllerdeki tahtını büyütmüştür. Unutulmamıştır. Unutulmayacaktır.  
Türkiye’nin içinde bulunduğu bu sancılı süreçte, merhum Alparslan Türkeş’in tarihin haklı çıkardığı ender şahsiyetlerden biri olduğu daha da iyi anlaşılmaktadır. Bugün, merhum Başbuğ’un bıraktığı miras olan MHP, Türkiye’nin dik başı, şerefi ve gururu olmaya devam etmekte; hiçbir kirli tezgâha geçit vermeden, ülkemizin ve milletimizin ebedi bekasına “varlığım Türk varlığına armağan olsun” şiarıyla hizmet etmektedir. Ülkücü-Milliyetçi Hareketin ortaya koyduğu irade, Türkiye’yi bu zor ve sancılı süreçten çıkaracak, milletimizin kadim bir medeniyet coğrafyası olan Türk-İslam Âlemi’ne yeniden liderlik yapmasını sağlayacaktır.   
 
İnsanlığın buhranlara sürüklendiği, ahlakın geri planda kaldığı, vicdanların sızladığı, adaletin tarumar olduğu, milli şuurun ve kardeşlik ruhunun zedelendiği, kirli pazarlıkların gündeme getirildiği bu dönemde; yaşadığı ve yaşattığı değerlerle günümüze ışık tutan Başbuğ Alparslan Türkeş’i bir kez daha rahmetle ve duayla anıyor, onun bıraktığı emanetleri Ülkücü gençliğin geleceğe taşıyacağına yürekten inanıyorum.
Kaynak : Murat Ürtekin