info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
6.0656
Dolar Satış
:
6.0766
Euro Alış
:
6.7864
Euro Satış
:
6.7986
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanı Abdülkayyum Karayel:Vergi kutsaldır

Yaklaşmakta olan vergi haftası nedeni ile Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından bir bildiri yayınlandı.

Yayınlanan bildiride: "Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması amacıyla, 1990 yılından itibaren kutlanan Vergi Haftasının 21. si, bu yıl 22?28-Şubat 2010 tarihleri arasında ülke genelinde ve ilimizde yapılacak etkinliklerle kutlanacaktır. Vatandaşlarımıza verilecek olan tüm kamu hizmetlerinin, en hızlı, en etkin ve en verimli şekilde yürütülebilmesi için, gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında, vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır. Vergi, yalnızca kamu giderlerini finanse eden bir kaynak değil, aynı zamanda ekonomik büyümeyi teşvik eden. İstihdamı, sanayileşmeyi özendiren, haksız rekabeti önleyen, sosyal adaleti düzenleyen, tasarrufları ve sermaye birikimini sağlayan en önemli araçlardan biridir. Köklü vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun oluşturulamadığı bir toplumda yeterli düzeyde vergi toplanamayacağı açıktır.

Vergi Haftası etkinlikleri ile vatandaşlarımızda vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması, idare-mükellef arasında güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle değişimin sürekli hale getirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda, Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve kararlı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize Vergi ve Gelir İdaresi tanıtılırken, diğer taraftan mükelleflerimiz ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışılacaktır. Vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk ama bunların hepsinin ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlatılacaktır.

Mükellef ve Vergi İdaresi el ele, gelin hu haftayı birlikte katlayalım. Vergi Haftası, hepimizin bayramı olsun. Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığı olarak bizler, mükelleflerimizle sıcak iletişim kurmanın sevincini, kendimizi en samimi yollardan anlatabilmenin keyfini ve verginin önemini paylaşabilmenin gururunu yaşıyoruz. Sizler de vergi bilincine sahip, gönüllü vergi uyumuna katkıda bulunan vatandaş olmanın sevincini yaşayın" dendi.