info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
6.0656
Dolar Satış
:
6.0766
Euro Alış
:
6.7864
Euro Satış
:
6.7986
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Karadeniz`in En Büyük Ceza İnfaz Kurumu Açılıyor

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde inşaatı süren ceza infaz kurumunda sona gelindi. Çalışmaların sona erdiği ceza infaz kurumunun açılışının yapılması bekleniyor. Beşikdüzü Ceza İnfaz Kurumu bin 200 kişi kapasiteyle bölgenin en büyüğü olacak. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ceza nfaz kurumunun, yaklaşık 30 milyon TL’ye mal olduğunu belirtti.

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde yaptırılan yaklaşık bin 200 kişi kapasiteli Beşikdüzü Ceza İnfaz Kurumu'nun inşaatı bitti açılışı bekleniyor. 

Bu yılın Ağustos-Eylül aylarında hizmete girmesi beklenen cezaevi, dünya standartları üzerinde olup son sistem teknoloji donanımlı. Cezaevi içerisinde her türlü sosyal alan bulunurken, 202 dönüm arazi üzerine inşa edildi. 
Cezaevi içinde açık ve kapalı binalar ile lojmanlar, askeri bina, atölye ve teknik binalar yer alırken bölgenin en büyük cezaevi olduğu kaydedildi. 

Cezaevi ile ilgili bilgiler veren TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, yaklaşık 30 milyon TL’ye mal olan cezaevi inşaatının bittiğini söyledi. Balta “Bölgenin en büyük cezaevlerinden bir tanesi. Cezaevi, yaklaşık bin 200 kişilik olup 30 milyon TL’nin üzerinde para harcandı. Şu an inşaatı, fiziki mekanları tamamen bitmiş durumda. Personel kadrosu tahsis edilmiş, yakın zamanda açılışı bekleniyor” dedi.