info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
6.7573
Dolar Satış
:
6.7695
Euro Alış
:
7.6644
Euro Satış
:
7.6782
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Meteoroloji`den `Öğle Saatlerinden Sonra Sağanak Yağış Tedbiri` Uyarısı

İstanbul hava durumu için Meteoroloji`den aktarılan son dakika haberine göre, Marmara Bölgesi`nde beklenen sağanak yağış, İstanbul`da öğle saatlerinden sonra kuvvetli yağış şeklinde kendini gösterecek. Doğu Anadolu`nun yüksek kesimlerinde hafta sonu yoğun kar yağışı bekleniyor.

Başta İç Anadolu Bölgesi olmak üzere yurdun geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kastamonu, Kilis, Gaziantep çevrelerinde yağışlı geçeceği tahmin edilirken Doğu Anadolu'da Erzincan, Muş, Bingöl civarından yoğun kar yağışı bekleniyor. 

ŞİDDETLİ YAĞMURA TEDBİR UYARISI

Cumartesi günü (bugün) beklenen yağışların; öğle saatlerinden sonra, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yağışların; öğle saatlerinden sonra, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Sıcaklıklar Marmara Bölgesi'nde mevsim normallerinin üzerinde seyrederken rüzgarların, batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da bugün hava sıcaklığı ise, 16 derece olması beklenirken öğle saatlerinden itibaren etkisini göstermesi beklenen gök gürültü sağanak yağış İstanbul'u etkisi altına alacak. Öğle saatlerinde başlayan yağışın gece saatlerinde de devam etmesi bekleniyor.