info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
6.8514
Dolar Satış
:
6.8638
Euro Alış
:
7.7309
Euro Satış
:
7.7448
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Egemen Bağış Prag Büyükelçisi Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın imzasıyla Resmi Gazete`de yayımlanan karara göre, hakkındaki yolsuzluk iddiaları sonrası bakanlık görevinden istifa eden Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği görevine atandı.

Çek Cumhuriyeti Başbakanı Andrej Babis’in Türkiye ziyaretinde düzenlenen Türkiye-Çekya İş Formu’nda konuşan DEİK Başkanı Nail Olpak, eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Prag'a Büyükelçiliğine atandığını konuşması sırasında, Prag Büyükelçiliği’ne atanan AB eski Bakanımız Sayın Egemen Bağış'ın ikili ve ticari ilişkilerimize arttırmak adına gayretle çalışacağına inanıyorum sözleriyle açıklamış, ancak karar Resmi Gazete’de henüz yayımlanmamıştı.

5 Eylül’de Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış’ın Instagram hesabından yaptığı paylaşım sosyal medya çok konuşulmuştu Beyhan Bağış, eşiyle birlikte paylaştığı fotoğrafın altında Söyleyecek çok söz var ama bir kerede söylersem yer yerinden oynar ifadelerini kullandı.

Bağış’ın paylaşımı şu şekilde:

Söyleyecek çok söz var ama bir kerede söylersem yer yerinden oynar…

Peyderpey gelecek merak etmeyin, çok doldum, çok yoruldum artık, insanlardan, insancıklardan…

Kullanandan, kullandırtandan çok yoruldum…

En çok da kendime kızdım…

Naif olmanın bile sınırı olmalı…

Ama neyse, iyi ki varsın birtanem, daha evvel de yazdım ya hayatın önsözündeyiz

EGEMEN BAĞIŞ KİMDİR?

Egemen Bağış 23 Nisan 1970 doğrumlu, Türk siyasetçidir. Türkiye’nin ilk Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci’sidir. Babası Abdullah Bağış 1974–1979 yılları arasında Adalet Partisi Siirt Belediye Başkanlığı yapmıştır. The Baruch College of The City University of New York İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları bölümünde lisans eğitimi görüp, Kamu Yönetimi üzerine de yüksek lisans yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.