info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
17.3478
Dolar Satış
:
17.3791
Euro Alış
:
18.2753
Euro Satış
:
18.3083
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Milli Piyango İçin İhaleye Çıkıldı

Milli Piyango İdaresi’ne ait şans oyunlarının 10 yıllık lisans verilmesi suretiyle özelleştirilmesi için ihaleye çıkıldı. İhale için geçici teminat tutarı, 10 milyon dolar olarak belirlendi. İhalede son teklif verme tarihi ise 13 Şubat 2014.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın, Resmi Gazete'de yer alan ilanına göre ihale, karşılığı nakit olmak üzere planlama, tertip etme ve çekiliş düzenleme hakkı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'ne ait olan piyango, hemen kazan ve sayısal oyunlar ile ilgili mevzuat çerçevesinde izin verilebilecek olan benzer şans oyunlarının lisansının, topluca verilmek suretiyle özelleştirilmesini içeriyor. Lisans süresi, 10 yıl olacak.
 
"Pazarlık usulü" ile gerçekleştirilecek ihale, ihale komisyonu tarafından gerekli görüldüğü takdirde pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.
 
KATILIM ŞARTLARI
İhaleye yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek.
 
Gerçek kişiler veya yatırım fonları, ortak girişim grubu ortağı olabilecek. Ayrıca ortak girişim grubuna ortak olacak yatırım fonlarının bağımsız denetçiler tarafından verilen beyannamede belirtilen "yönetimleri altındaki fonlar" tutarının en az 500 milyon dolar ve ortak girişim grubu içindeki paylarının yüzde 70'i geçmemesi gerekecek.
 
Tanıtım ve ihale dokümanı alan katılımcılara 2 Aralık 2013 - 3 Şubat 2014 arasında başvurmaları kaydıyla, ihaleye teklif verme öncesinde şans oyunlarının son 5 yıllık ve mevcut duruma ilişkin bilgiler, bayilik sistemi, bayilik ağı ve hukuki bilgileri almak üzere 6 Aralık 2013 - 7 Şubat 2014 arasında elektronik ortamda sunulacak Şans Oyunları Bilgi Sitesi ile bilgi sitesine aktarılamayan bilgi ve belgelerin yer alacağı Şans Oyunları Bilgi Odası'na giriş imkanı sağlanacak.
 
Ön yeterlik başvurusunda bulunmak isteyen tüzel kişi ve ortak girişim grupları, en geç 30 Ocak 2014 saat 16.00'ya kadar Özelleştirme İdaresi Başkanlığına başvuracak.
 

 

Komisyon tarafından ön yeterlik kriterlerini karşıladığına karar verilen teklif sahiplerinin teklifleri, en geç 13 Şubat 2014 saat 16.00'ya kadar Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na "elden" teslim edilecek. İhale için geçici teminat tutarı, 10 milyon dolar olarak belirlendi.