info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0574
Dolar Satış
:
8.0719
Euro Alış
:
9.6524
Euro Satış
:
9.6698
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

David Beckham, Kendi Stadını Yapacak

İngiliz Futbolcu David Beckham’ın Miami’de kurumayı planladığı takım için kent limanına, içinde gece kulübü olan 25 bin kişi kapasiteli stadyum yapacağı ortaya çıktı.

İngiliz futbolcu David Beckham’ın ABD’nin Miami kentinde kurmayı planladığı futbol takımının stadyumuna ait planlar ortaya çıktı. 25 bin kişilik stadyumun Miami limanına yapılması planlanıyor. Ancak bu tercih gerçekleştirilemezse dört alternatif nokta da değerlendirmeye alındı. Yapımı planlanan stadyumun içinde restoranlar, kafeler, mağazalar ve bir gece kulübü dahi olduğu görülüyor.
 
Dünya takımı olacak
 
David Beckham ve iş ortaklarının herhangi bir devlet desteği almadan inşa etmeyi planladıkları stadyum, 25 bin kişilik kapasitesi olacak. Miami limanındaki bölge için son kararın altı ay içinde yeril yönetim tarafından verilecek. Projenin kendisi için bir “rüya“ olduğunu söyleyen Beckham, kuracağı takımda uluslararası oyuncuların yer alacağını, ve “bu kentin takımı için çok çalışacağını” ifade etti.
 
Avrupa” tarzında tasarlanan stadyumda koltuklar sahaya yakın ve dik biçimde konumlandırılacak. Stadın çatısı ise bir dalga şeklinde olacak ve manzaranın görülmesine imkân sağlayacak. Stadyum kompleksi içinde ise restoranlar, kafeler, mağazalar ve bir gece kulübü yer alıyor. Dev kompleksin kentin eski bölgesini canlandıracağı söyleniyor.