info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.8179
Dolar Satış
:
7.8320
Euro Alış
:
9.2677
Euro Satış
:
9.2844
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Kentimizi Makamdan Yönetmeyeceğim Diyen Başkan Sarıkurt 7/24 Yollarda

Belediye Başkanı seçildiği ilk günlerde, “Kentimizi makamdan yönetmeyeceğim.” diyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt sözünü tuttu. Her gün Çorlu’yu karış karış gezen Başkan Sarıkurt’u mahallelerinde gören vatandaşlar büyük mutluluk duydu.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, başkanlık koltuğuna oturduğu andan beri Çorlu’yu hem makamından yönetti hem de Çorlu’yu karış karış gezerek vatandaşların sesine kulak verdi. Geçtiğimiz aylarda olduğu gibi ağustos ayı boyunca da sivil toplum kuruluşları, dernekler, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, kurum yöneticileri olmak üzere toplamda 15 kurum ve kuruluşa ziyarete gitti; ayrıca 10 mahallede incelemede bulundu. Başkan Sarıkurt’un gündeminde pandemi döneminde belediye tarafından alınan tedbirler ve her vatandaşa eşit hizmet verebilmek amacıyla yürütülen çalışmalar yer aldı. 

10 Mahallede İncelemede Bulundu 

Ağustos ayı boyunca ekiplerle birlikte 10 mahalleyi sokak sokak gezen Başkan Sarıkurt, yapılan çalışmaları ve yapılması gereken çalışmaları yerinde inceledi. Başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri ve belediye çalışanları ile mahallelerde keşif yapan Başkan Sarıkurt, gerekli gördüğü acil çalışmaları not alarak bir an önce başlanması talimatını verdi. 

‘Çayını İçeceğimiz Daha Çok Esnafımız Var’ 

Programında daha gidilecek çok yer olduğunun altını çizen Başkan Sarıkurt, “Çorlu yaklaşık 275 bin kişinin yaşadığı bir ilçe. Haliyle gezeceğimiz çok sokak, çayını içeceğimiz çok esnafımız var. Tabii bu kadar kalabalık bir nüfusla her vatandaşımızın çağrısına yanıt veremeyebiliriz. Bu noktada devreye mahalle muhtarlarımız giriyor. Vatandaşlarımızın taleplerini ve önerilerini bizlere ileten muhtarlarımızın da katkılarıyla daha çok vatandaşımızın talebi karşılık buluyor. Dolayısıyla her mahallemizi gezerken muhakkak muhtarımız ile birlikte program yapmaya dikkat ediyorum.” dedi. 

‘Ekiplerimiz Her Daim Görev Başında’ 

Cadde ve sokaklarda yol yapım çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Başkan Sarıkurt, “Halkımızın ulaşım konforunu artırmak amacıyla yollarımızın altyapı çalışmalarını tamamlayıp asfalt serimi gerçekleştiriyoruz. Daha küçük onarımlarda ise Jet Çözüm Ekibimiz her gün görev başında. Hava şartları el verdiğince yollarımızı onarmaya, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına Çorlu Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla karşılık vermeye gayret ediyoruz, edeceğiz de.” şeklinde konuştu. 

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u iş yerlerinde, sokak ve caddelerde gören mahalleli vatandaşlar çok mutlu olduklarını belirterek Başkan Sarıkurt ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmâl etmiyorlar. Hem kent hem de yaşadığı muhitler ile ilgili önerilerini belediye başkanına birebir iletme fırsatı bulan vatandaşlar, Başkan Sarıkurt’u mahallelerinden büyük bir sevinç ve güzel dileklerle uğurluyorlar.  

 

Kaynak : Murat Ürtekin