info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0567
Dolar Satış
:
8.0712
Euro Alış
:
9.6470
Euro Satış
:
9.6644
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Kırsal Mahallelerde Ek Dezenfekte Çalışmaları Başladı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi geçtiğimiz günlerde Korona Virüsüne karşı ek tedbirler kapsamında alımın gerçekleştirip planlamasını yaptığı dezenfekte malzemelerini kırsal mahallelere dağıtımına başladı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi geçtiğimiz günlerde Korona Virüsüne karşı ek tedbirler kapsamında alımın gerçekleştirip planlamasını yaptığı dezenfekte malzemelerini kırsal mahallelere dağıtımına başladı.

MUHTARLAR DA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA DAHİL OLDU

Tüm kırsal mahalle muhtarlarına gönderilen dezenfekte malzemesi ile muhtarlar da Korona Virüsüne mücadeleye dahil olurken tarla ilaçlama ekipmanları ile kendi mahallelerinde ekstra dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Dezenfekte malzemesinin yanı sıra maske ve koruyucu kıyafetler de kırsal mahalle muhtarlarına ulaştırılırken olası virüs tehdidine karşı adeta seferberlik ilan edildi.

“BU SÜREÇTEN EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞARAK KURTULACAĞIZ”

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel virüse karşı önlemlerin en üst düzeyde sürdürüldüğünü ifade ederek bu süreçten el birliği ile çalışarak çıkabileceğimizi ifade etti.

“YİNE BİZ BİZE YETECEĞİZ”

Başkan Yüksel; “Biz ki tarih boyunca onlarca zorlukla, yoklukla, hastalıkla sınanmış bir milletiz. Hepsinden birlik olarak, kimseye el açmayarak, minnet etmeyerek kendi kendimize yeterek kurtulup varlığımızı sürdürdük. Yine biz bize yeteceğiz. El birliği ile çalışıp tedbirlerimizi alarak Korona Virüsü’nden de en az hasarla kurtulacağız. Bu noktada muhtarlarımız ile Süleymanpaşa Belediyemizin yaptığı çalışmalara ek olarak dezenfekte çalışması gerçekleştirmeye başladık. Merkez mahallelerimizde olduğu gibi kırsal mahallelerimizde de halkımızı salgından korumak için mücadele ediyoruz.” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ DA KENDİ TEDBİRLERİNİ MUTLAKA ALMAK ZORUNDA”

Dezenfekte çalışmalarının kendi başına çok etkisi olmayacağının da altını çizen Başkan Yüksel; “Unutmamak gerekir ki; yapılan bu çalışma önlem amaçlıdır. Tüm imkanlarımız ile şehrimizde önlemlerimizi en üst seviyede almaya çalışıyoruz. Ancak vatandaşlarımız da kendi tedbirlerini mutlaka almak zorunda. Evden çıkmamak, kişisel hijyene önem vermek gibi başlıca şeyler, içinde bulunduğumuz süreçte hayat kurtarıcı olarak gözükmektedir.” ifadelerini kullandı.