info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1421
Dolar Satış
:
32.2000
Euro Alış
:
34.8413
Euro Satış
:
34.9040
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ MÜSİAD ve TEKMÜSKOOP Sanayi Atağı Başlattı

MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ve TEKMÜSKOOP Kooperatif Başkanı Oktay Koç; MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı ve MÜSİAD Tekirdağ Kurucu Başkanı (MÜSİAD Sanayi Bölgeleri ve Yerleşkeleri Komitesi Başkanı) Dr. Oktay Dede, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Bartın Valisi Sinan Güler, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık ve MÜSİAD Bartın Başkanı Muhammet Aksoy’u TEKMÜSKOOP’ta ağırladı.

TEKMÜSKOOP İdari Binası’nda MÜSİAD MİLLİ ÜRETİM ÜSLERİ Projeleri ve TEKMÜSKOOP Sanayi Sitesi hakkında bilgi verildi. 


 
Heyete hediye takdiminin ardından TEKMÜSKOOP Sanayi Sitesi gezdirildi. 
 
Türkiye’nin en yaygın, en örgütlü ve en etkin sermaye platformu Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD)’ın ortaya koyduğu pilot proje olarak Tekirdağ’da gerçekleştirdiği TEKMÜSKOOP projesinde, üretim alanları ve imkânları kısıtlı olan “küçük sanayi sitesi” üreticilerinin organize sanayi bölgelerine rahat geçiş yapabilmelerini sağlamaya çalışmaktadır. Bu amacıyla 81 ilde “Orta Ölçekli Sanayi Siteleri” kurmayı hedefliyor. 

Yapılması planlanan projeler, sitenin kurulacağı il ve ilçenin ekonomik ve üretim potansiyeline göre, 200 dönüm ile 1000 dönüm arası araziler üzerinde inşa edilmesi öngörülüyor. İmalathaneler ise zeminde 500 m², 1000 m², 1500 m² ve 2000 m² olacak şekilde tasarlanıyor. 


Türkiye’de yeni bir dönemi başlatacak proje kapsamında, tesis içerisindeki çalışanların daha iyi imkanlara sahip olabilmesi adına, kreş, anaokulu, sağlık ocağı, kapalı yüzme havuzu, voleybol ve basketbol salonları, halı saha, yürüyüş parkurları, tiyatro ve üretim müzesi gibi alanlardan oluşan kompleks bir yapı öngörülüyor. Ayrıca site içerisinde yer alacak meslek liseleri ile hem öğrencilere sürekli staj imkânı sunması hem de kalifiye personel yetişmesine olanak sağlaması hedefleniyor. 

 

 

Kaynak : Murat Ürtekin