info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1421
Dolar Satış
:
32.2000
Euro Alış
:
34.8413
Euro Satış
:
34.9040
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk; Tekirdağ Tarihi ve Turizmi ile Muhteşem Bir Şehir

Turizm haftasının başlamasıyla birlikte,Tekirdağ Kültür ve Turizm müdürlüğü bir açılış ve fuaye düzenledi.

15-22 Nisan tarihleri arasında birçok etkinliğin yapılacağı turizm haftasının açılışının yapıldığı serginin kurdele kesimi Vali Recep Soytürk ile birlikte yapıldı.Açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu; " Bu sergileri hazırlamamızın sebebi, özellikle geleneksel el sanatlarında Tekirdağ vurgusunu yaparak turizm haftasında Tekirdağ'a gelenlerin bu el sanatlarını alarak Tekirdağ anılarını biriktirme amacıyla ilimizin tanıtımına katma değer kazandırılmasıdır. El sanatlarının yanında sergilenen fotoğraf sergisinde de şehrimizde bulunan iki fotoğraf derneğiyle Tekirdağ'ın renklerini yansıttık. Bahar ayı ile birlikte başlayan turizm haftasının ilimiz ve ülkemizin tanıtımında hayırlara vesile olmasını diliyorum " Dedi.

Ardından söz alan Tekirdağ Valisi Recep Soytürk,her şehrin el sanatları ve turizm merkezleri ile Türkiye'nin farklı renkleri, kültürleri ve güzelliklerini gözler önüne serdiğini ifade etti. Vali Soytürk konuşmasında; " Tekirdağ, sahip olduğu tarih, kültür ve doğa turizminin yanında gastronomi değerleri ve mavi bayrak sahibi kumsalları ile turizm çeşitliliği bağlamında önemli avantajlar sunmaktadır. Tekirdağ, gerek coğrafi özellikleriyle yamaç paraşütü, doğa yürüyüşleri, yüzme, dalış ve diğer deniz sporları gibi birçok doğa sporuna imkân tanımakta; gerek kültürel ve tarihi geçmişiyle birçok tarihsel yapı ve arkeolojik alanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Tekirdağ Valiliği olarak bizler, bu denli önemli coğrafi ve kültürel mirasa sahip olan ilimizin tanıtımını en iyi şekilde yapmak için çalışmaktayız. Tekidağ’a gelen turist sayısını ve turizmden elde edilen geliri artırarak, turizm pazarında Tekirdağ’ın daha iyi yerlere gelmesini, turizmden daha çok pay almasını sağlama gayreti içerisindeyiz.

İlimizde Turizm Haftası, 15-22 Nisan tarihleri arasında Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce düzenlenen birtakım etkinliklerle kutlanacaktır. Etkinliklere tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bu vesileyle, turizm çalışanları olmak üzere, tüm turizm camiasının Turizm Haftası’nı kutluyor; verimli bir turizm sezonu geçirilmesini temenni ediyorum " Dedi.

Fuaye ve,sergide en büyük ilgiyi,Kültür ve TurizmMüdürlüğü el sanatları atölyesinde yapılan çiniden Tekirdağ haritası ilgi gördü.

Kaynak : Murat Ürtekin