info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5000
Dolar Satış
:
32.5586
Euro Alış
:
34.6207
Euro Satış
:
34.6830
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Başkan Ata`dan Öğrencilere Bilim ve Teknoloji Desteği

Marmara Ereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezinde eğitimlerine devam eden öğrenciler,8-14 Mart Bilim ve Teknoloji haftasını düzenledikleri sergi ile kutladılar.

Marmara Ereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencileri, bilimin ve teknolojinin önemine dikkat çekmek ve gençleri bu alanlara teşvik etmek amacıyla Bilim ve Teknoloji Haftası'nı, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ile birlikte kutladılar.

Belediye hizmet binasında gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler bilimsel deneylerini sunarken, aynı zamanda teknolojinin gelişimi ve kullanımı hakkında farkındalık oluşturdu. Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın açılışını gerçekleştirdiği sergiye Gençlik Merkezi öğretmenleri ve veliler katıldı. Öğrenciler, farklı bilimsel konseptleri keşfetme ve teknolojinin günlük yaşamda nasıl kullanılabileceği konusunda pratik bilgiler edinme fırsatı buldular. Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, etkinliklerin gençlerin bilimsel düşünme becerilerini ve teknolojiyle ilgili yeteneklerini geliştirmeye yönelik olduğunu belirtti.

Ayrıca, bu tür etkinliklerin gençlerin gelecekteki kariyerlerini şekillendirmelerine yardımcı olabileceğini ve toplumda bilim ve teknolojiye olan ilgiyi artırabileceğini vurguladı. Başkan Hikmet Ata; ‘’ Bilim ve Teknoloji Haftası etkinliklerini, Marmara Ereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi'nin gençlere sunduğu fırsatlardan sadece biri olarak görülüyor. Marmara Ereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi, gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunurken, aynı zamanda toplumlarına faydalı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı oluyor. ‘’ Dedi.

Kaynak : Murat Ürtekin