info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
17.9319
Dolar Satış
:
17.9642
Euro Alış
:
18.3329
Euro Satış
:
18.3659
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Eğitmenlerden Sürücü Adaylarına Mesaj

Tek Rakibimiz Kendinizsiniz

Her ay olduğu gibi, bu ay da ehliyet sınavlarında heyecan belirleyici oldu. Muratlı Günay sürücü kursu kursiyerleri için Muratlı’da her ay sonunda gerçekleştirilen ehliyet sınavına gelen sürücü adayları, heyecanlarının kurbanı oldular. Özgüveni yüksek ve azimli adayların sınavı başarıyla geçmesinin yanında, birçok sürücü adayı heyecan ve panik nedeniyle sınavı geçemedi.

Direksiyon sınavı öncesi kursiyerlerine moral veren sürücü kursu eğitmenleri, “burada bir yarış yapmıyorsunuz. Üniversite sınavına da hazırlanmıyorsunuz. Sadece kendinizle yarışıyorsunuz. Bu yarış da kafanızdadır. Kendinizi zihinsel olarak bu sınava hazırlarsanız, kazanmanız değil kazanmamanız mucize olur. Tek yapmanız gereken şey, motivasyon ve soğukkanlı olmaktır. Ben bunu başaramam veya yine hata yapacağım mantığıyla hareket ederseniz, kendinizi kazanmaya değil kaybetmeye şartlandırmış olursunuz.

Yanınızda hiçbir denetmen veya eğitmen yokmuş gibi hareket ederek sadece yola ve trafik kurallarına odaklanırsanız, başarı kaçınılmazdır” Dediler. Bu telkinin ardından heyecan ve stres kontrolünü kontrol altına alanlar direksiyon sınavını başarıyla geçerken, stres kontrolü yapamayanlar bir sonraki sınav için bir ay daha çalışmak zorunda kalacaklar.

Kaynak : Murat Ürtekin