info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
13.5054
Dolar Satış
:
13.5298
Euro Alış
:
15.4799
Euro Satış
:
15.5078
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ NKÜ ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında TÜBİTAK 4004, 4005 ve 4007 Destekleme Programları kapsamında gerçekleştirilecek projelere ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN protokole imza atarken, Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Mümin ŞAHİN protokolü imzaladı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, pandemi sürecinde geçen bu zor dönemde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin başarıları ile adından söz ettirmesini takdir ettiklerini belirtti ve “Bu protokol, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul ve kurumların TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları, 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları ve 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programları kapsamında gerçekleştirecekleri projelere dair taraflarca yerine getirilecek görev ve sorumlulukları kapsamaktadır. Hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu. 

Rektör Prof. Dr. Mümin ŞAHİN ise iş birliği kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere yönelik çalışma ve uygulama planı hazırlanmasında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışılacağını belirterek “Pandemi koşulları ve Üniversitemizin eğitim ve öğretim durumu da göz önünde olmak kaydıyla bu etkinliklerin derslik, atölye ve laboratuvarlarımızda, görevli akademisyenlerimiz tarafından verilecek olması bizi gururlandırıyor. Ben de hayırlı olmasını temenni ederim” dedi. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI da protokol töreni için Üniversitemizde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ın ziyareti esnasında yer aldı.

“KAN BAĞIŞINA İHTİYAÇ ARTIYOR DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ” 

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan gerek deprem gerek hastalıklar gerekse trafik kazalarında artış, halkın kan ihtiyacının da aynı oranda artmasına neden oluyor. 

Tüm Dünya’da yaşanan Covid-19 salgınıyla beraber, kan bağışında da ciddi bir düşüş yaşandığını ifade eden Tekirdağ Kızılay başkanı Hamiyet Çizen, “bu bir milli meseledir. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bağışladığınız her ünite kan, iki kişiye umut olurken, kurum olarak her kan bağışında doğaya da bir fidan dikiyoruz. 

İnsan hayatı kutsaldır. Bu kutsal ve ulvi mücadelede tüm halkımızın desteğine ihtiyacımız vardır. 
Biz Tekirdağ halkına güveniyoruz. Bu güvenimizin de boşa çıkmayacağını ümit ediyoruz. Desteğinizle her şey daha da güzel olacak” Dedi. 

Kaynak : Murat Ürtekin