info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Ahmet Tezcan Futbol Turnuvası Başlıyor

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde geleneksel hale gelen Ahmet Tezcan Futbol Turnuvası, bu yıl da gerçekleştirilecek.

Ahmet Tezcan Tertip Komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre turnuvanın amacının, vatandaşların güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmek, sağlıklı yaşam için spor düşüncesini yaygınlaştırmak, sporu sevdirmek, spor yapmayı yaygınlaştırmak, kaynaşma ve dayanışma düşüncesini geliştirerek birlik, beraberlik duygularını güçlendirmek, sevgi ve saygıya dayalı büyük bir spor ailesi oluşturmak, fertlerin düzenli ve sağlıklı spor yapmalarını sağlayarak, günün yoğun iş temposundan uzaklaştırmak ve bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler olmalarını sağlamak, merhum Ahmet Tezcan’ı anmak, adını ve anısını yaşatmak olduğu ifade edildi. 
 
Tüm müsabakaların Muratlı Belediye Başkanlığı Halı Saha tesislerinde oynanacağı turnuvada, takımlar ise 7 asil, 5 yedek oyuncudan oluşacak. Katılmak isteyen takımların en geç 8 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 14.00’a kadar dosyalarını Ahmet Tezcan Tertip Komitesi’ne ulaştırmaları gerektiği bildirildi. 
 
16 yaşından küçüklerin katılamayacağı turnuva, 8 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 14.30’daki kura çekiminin ardından başlayacak. Turnuvanın ilk maçı ise 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü oynanacak.