info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0285
Dolar Satış
:
8.0429
Euro Alış
:
9.4924
Euro Satış
:
9.5095
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Akaryakıt Hırsızlığına 2 Tutuklama

Tekirdağ ın Marmara Ereğlisi İlçesi nde gemilere tankerle taşıdıkları akaryakıttan çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi'nde gemilere tankerle taşıdıkları akaryakıttan çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı. Tankerlerin sahibi olan sürücülerin mazot çalabilmek için tankerlerine özel düzenekler yaptırdıkları ortaya çıktı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, akaryakıt istasyonlarından aldıkları yakıtı tankerle gemilere taşıyan kişilerin hırsızlık yaptığı ihbarı üzerine harekete geçti. Tekirdağ'daki bir akaryakıt şirketinde taşeron olarak taşımacılık yapan tanker sahipleri E.A. ve A.D.'nin gemilere yaptıkları her akarykıt sevkıyatı sırasında 3 ton çaldıkları öne sürüldü. Şüphelileri bir süre takip eden polis ekipleri tanker sahipleri E.A. ve A.D.'yi evlerinin bahçesinde bulunan depolara akaryakıt boşaltırken suçüstü yakaladı.

Yapılan incelemede tanke sürücü ve sahibi olan E.A. ile A.D.'nin kamyonların alt kısmında yapılan özel düzenek ile hem araçlarının kendi yakıt deposuna mazot aktarımı yaptığı hem de hortumlarla dışarıya aktarma yaptıkları ortaya çıktı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarılan E.A. ve A.D. 'akaryakıt hırsızlığı' iddiasıyla tutuklandı. Soruşturma sürüyor.