info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.4551
Dolar Satış
:
32.5136
Euro Alış
:
34.6559
Euro Satış
:
34.7183
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Albayrak: Temiz Çevreyi Geri Getireceğiz

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yapılacak olan kanalizasyon ve atık su arıtma inşası ve projesini finanse eden İller Bankası ve Japon Jıca firması temsilcileri Teski Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Albayrak’ı ziyaret ettiler.

Projede gelinen son nokta hakkında Başkan Albayrak’a bilgiler veren İller bankası ve Japon Jıca yetkilileri bu projenin Süleymanpaşa’yı çözüme ulaştıracak ve çevreyi koruyacak bir proje olduğunu söylediler. 
 
Teski Genel Müdürü Halim Orta da bu projeyle sahil bandının koruma altına alınacağını belirtti. 
 
Projenin bir an önce bitirilerek hayata geçirilmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini anlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da “Bu proje öncesi Sivil toplum Kuruluşları ve muhtarlarımızla toplantı yaparak inşaat aşamasında biraz sıkıntı çekileceğini kendilerine aktardık ve onlar da bunu anlayışla karşıladılar. Proje tamamlandığında geçmişteki özlediğimiz o temiz çevreyi geri getireceğiz ve o eski günlere döneceğiz. 5 Yıl sonunda da projelerimizin tamamını tamamlamış olarak görevimizi en iyi şekilde yapmanın ve vatandaşlarımıza en iyi hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağız” dedi.