info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.8945
Dolar Satış
:
7.9088
Euro Alış
:
9.4067
Euro Satış
:
9.4237
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Berna nın da cesedi bulundu

Tekirdağ ın Saray ilçesinde sel sularına kapılan 5 kişilik Çakar ailesinin son ferdi olan 10 yaşındaki Berna nın cesedi, bir haftanın sonunda evinden yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıkta bulundu.

Tekirdağ ın Saray ilçesine bağlı Güngörmez köyünde Ahmet Topal a ait çiftlikte yaşayan Çakar ailesinin yaşadığı tek katlı çiftlik evi, geçen hafta pazartesiyi salıya bağlayan gece etkili sağanak yağmur sonrası Kambursöğüt Deresinin taşması sonucu yıkılmıştı. Çiftlik evinde bakıcı olarak çalışan baba 40 yaşındaki Fatih Çakar, eşi 30 yaşındaki Handan ve kızları 12 yaşındaki Büşra, 10 yaşındaki Berna, 6 yaşındaki Azra sel suyuna kapılmıştı. Sivil Savunma ekiplerini yaptığı aramalar sonucu anne Handan Çakar ile kızları Büşra ve Azra ile baba Fatih Çakar ın cesetleri bulunmuştu.
8 gündür bulunamayan 10 yaşındaki Berna nın cesedi ise bugün saat 11.20 sıralarında evlerinin 1.5 kilometre uzağındaki Kambursöğüt Deresi nin geçtiği Kiremithane altı mevkiinde biriken çamur ve ağaç dallarının arasında sivil savunma ekipleri tarafından bulundu. Dereden çıkartılan Berna nın cansız bedeni Saray Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.