info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3985
Dolar Satış
:
7.4118
Euro Alış
:
9.0044
Euro Satış
:
9.0206
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Çerkezköy’de Kurban Derileri Makbuz Karşılığında Toplandı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şubesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı boyunca vatandaşlardan kurban derisi topladı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şubesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı boyunca vatandaşlardan kurban derisi topladı. 
 
Türk Hava Kurumu tarafından kurban derilerinin toplanması amacıyla Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda Kurban Derisi Toplama Çadırı kuruldu. Deriler dört gün boyunca vatandaşlardan makbuz karşılığında alındı. Kurban derisi toplama çalışmalarının bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı şekilde gerçekleştirildiğini kaydeden Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül, “İlçe genelinde gezici araçlar, belediye mezbahası ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki deri toplama çadırında görev yapıyoruz. Kızılpınar, Karaağaç, Veliköy ve Kapaklı’da çalışmalar devam ediyor. Köylerde de muhtarlarımız görevlerinin başında. Bayram boyunca 20 personelle görev yaptık” dedi. 
Vatandaşların kurban derisi verme yaklaşımının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Zümbül “Kurban derisini Türk Hava Kurumu’na ulaştıran vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.