info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3391
Dolar Satış
:
7.3524
Euro Alış
:
8.8679
Euro Satış
:
8.8839
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Çorlu da 33 Ortakla Kurulan Trakyap A. Ş İlk İnşaatın Temelini Attı

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği(TAGİD) nin üyeleri tarafından kurulan Trakyap A. Ş nin ilk inşaatının temeli Tekirdağ ın Çorlu ilçesinde atıldı.

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği(TAGİD)'nin üyeleri tarafından kurulan Trakyap A. Ş'nin ilk inşaatının temeli Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde atıldı. Derneğe üye 33 işadamının bir araya gelerek Mart 2011'de kurdukları Trakyap A. Ş inşaat faaliyetlerine başladı. 5 aylık hazırlık dönemi sonunda ilk faaliyet olarak Çorlu'da 10 dairelik bir bina inşaatının temeli atıldı. 85 metrekarelik daireler, 2 artı 1 şeklinde olacak.

Çorlu'da kurbanlar kesilerek ve dualarla edilerek yapılan temel atma törenine katılan şirket yönetimi ve davetliler bu yeni oluşumun örnek olması ve yeni oluşumlara kapı açması temennisinde bulundular.

TAGİD İnşaat Komitesi Başkanı ve Trakyap A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı olan Fikri İşbilir temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Bugün temelini attığımız bu bina 33 üye ile kurduğumuz Trakyap A. Ş'nin ilk inşaat temeli. Biz bu oluşumu şahıslar adına değil toplum adına yapıyoruz. Yarın öbür gün buradaki yönetimdeki arkadaşlardan hiç birisi olmayacak ama bu hareket kartopu gibi büyüyerek devam edecek belki sadece Türkiye'de değil, dünyada büyük hareketlere olacak. Ortaklıkların bir sürü negatif örnekleri varken biz 33 insanı bir araya getirip ortaklıklara teşvik ediyoruz. Bunu kurumsal bazda, düzenli, açık şeffaf bir yönetimle, güzel bir muhasebe ile yapmaya çalışıyoruz. Bu bir örnek olursa inşallah büyük işlere vesile olacağız"

Trakyap A. Ş Yönetim Kurulu üyesi Saral Sarıalioğlu ise "Bu ortaklıklar ufak ufak başlar başarılı olacağımıza inanıyorum. İnşaallah, holdinglere doğru gideriz. " temennisinde bulundu.