info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
27.3752
Dolar Satış
:
27.4245
Euro Alış
:
28.8083
Euro Satış
:
28.8602
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Bir. NKÜ ye ziyaret

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şaban Aytaç, Birlik Müdürü Murat Kocaman ile Birlik Muhasip Üyesi İrfan Özer Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret ederek Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Orak ile görüştüler.

Tekirdağ bölgesinde yem bitkileri ekimini arttırmak için NKÜ ile ortak çalışmalar yapmak istediklerini belirten Şaban Aytaç, bu alanda karşılaşılabilecek sorunlar konusunda da üniversitenin bilimsel desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade etti.
Aytaç, Damızlık sığır yetiştiriciliğinin istenen kalite ve ölçülerde yapılabilmesi, yeterli oranda yem bitkisi bulabilmekle doğru orantılıdır. Bölgemizde maalesef yem bitkisi ekimi sınırlı bir alanda yapılmaktadır. Bu sorunun çözümü için üniversitesi ile ortak hareket ederek, özellikle bilimsel alanda üniversitenin desteğini istiyoruz dedi.
NamıkKemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Orak ise NKÜ nün yem bitkileri alanında önemli çalışmaları olduğunu anımsatarak, gereken desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.