info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1452
Dolar Satış
:
32.2031
Euro Alış
:
34.8089
Euro Satış
:
34.8717
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Darüşşafaka Tekirdağ Giriş Sınavı 30 Mayıs 2010 da

İstanbul Maslak taki kampüsünde, tüm öğrencilere parasız ve yatılı İngilizce eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı Darüşşafaka Giriş Sınavı öncesinde okul tanıtımı için Tekirdağ a geliyor.

Ülkemizin en eski sivil toplum kuruluşlarından sayılan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 1873 yılından bu yana babası hayatta olmayan, ailelerin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veriyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilere ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından burs verilmeye devam ediliyor. 2009-2010 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 70 ilden 838 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra öğrencilerin giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaçları masrafları da Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanıyor.

6 Nisan 2010 tarihinde Valilik Kültür Merkezi nde Darüşşafaka Eğitim Kurumu temsilcileri ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetiminin katılımıyla düzenlenecek toplantıda Darüşşafaka da öğrencilere sunulan imkânlar hakkında öğretmenlere ve velilere bilgi verilecek. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan, yetenek ölçümüne dayalı sınav sistemi de öğretmenlerle paylaşılacak. Darüşşafaka nın öğrencilerine sunduğu sosyal imkânlar ve spor faaliyetleri toplantının konu başlıkları arasında yer alacak.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı ise 30 Mayıs 2010 Pazar günü Tekirdağ İlköğretim Okulu nda yapılacak.

Okulumuzda on bir Tekirdağ lı öğrenci Halen Darüşşafaka Eğitim Kurumları nda tam burslu ve yatılı eğitim almakta olan on bir Tekirdağ lı öğrencimiz bulunuyor. Bu sayının artması hedefleniyor. Darüşşafaka yla yaşamları değişen öğrencilerin her birinin büyük hayalleri var.

Darüşşafakalı öğrenciler sadece hayal etmekle kalmıyor, aynı zamanda büyük başarılara da imza atıyorlar.

Her ilin sınav birincisinin eğitim giderlerini Türkiye İş Bankası karşılıyor

Tüm öğrencilerin parasız eğitim gördüğü Darüşşafaka Eğitim Kurumları nda, Darüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası arasında düzenlenen anlaşma paralelinde Türkiye İş Bankası sosyal sorumluluk projesi "81 İlden 81 Öğrenci" kapsamında her ilin sınav birincisinin eğitim giderleri Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor.

Sınav tarihi: 30 Mayıs 2010, Pazar

Kayıt bitim tarihi: 26 Mayıs 2010, Çarşamba

Sınavın Yapılacağı Okul: Tekirdağ İlköğretim Okuluz

Sınava Başvuru: İstanbul dışı posta yolu ile İstanbul içi başvurular Darüşşafaka Eğitim Kurumları na yapılacaktır.

Sınav merkezlerine ulaşım bedeli Darüşşafaka tarafından karşılanıyor.

Türkiye genelinde sınavların düzenlendiği merkez sayısı 20 dir. Buna göre sınav Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van da düzenlenecek. Anadolu nun farklı şehirlerinden sınava katılacak öğrencilerin ve velilerin ulaşım giderleri Darüşşafaka tarafından karşılanacak.

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLART.C vatandaşı,Babası hayatta olmayan,Ailesinin maddi durumunun öğrenimini sürdürmesine yeterli olmayan,Haziran 1999 sonrası doğmuş (Yaş düzeltmesi geçersizdir),2009?2010 eğitim-öğretim yılında 3. Sınıf öğrencisi olan,Sağlık ve diğer yönlerden, yatılı okula kabulüne sakınca bulunmayan,öğrencilerin aday kaydı için müracaatları uygundur.

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ VE DARÜŞŞAFAKA EĞİTİM KURUMLARI HAKKINDA

Eğitim alanındaki ilk sivil toplum hareketi sayılan Darüşşafaka Cemiyeti, halk çocuklarının eğitim ve öğretimini sağlamak üzere 1863 te kurulmuştur. Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden bu yana "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuyla, ailelerinin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan ve babası hayatta olmayan öğrencilere tam burslu ve yatılı eğitim vermektedir.

Tüm ihtiyaçları Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanan bu öğrenciler, Anadolu Lisesi statüsündeki Darüşşafaka Eğitim Kurumları nda ilköğretim 4. sınıftan liseyi bitirene kadar İngilizce eğitim görmektedir. Darüşşafaka da öğrencilerin giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaçları Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanmakta ve öğrencilere her ay belli bir miktar harçlık da verilmektedir. Ayrıca, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ndan mezun olan öğrencilerin üniversite eğitimlerinde Darüşşafaka Cemiyeti öğrenciler burs vermeyi sürdürmektedir. Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden bugüne pek çok kişi ve kuruluşun verdiği destek ve yaptığı bağışlarla varlığını sürdürmektedir.

Darüşşafaka yaklaşık bir buçuk asırdır yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmekte, "eğitimle değişen yaşamlar"a fırsat sağlamaktadır.

• 2009-2010 eğitim?öğretim yılında Darüşşafaka da toplam 838 öğrenci eğitim almaktadır.

• Öğrencilerin yüzde 38 ini kız, yüzde 62 sini erkek öğrenciler oluşturmaktadır. Bu öğrencilerin yüzde 49 u İstanbul, yüzde 51 i Anadolu dan gelmektedir.

• Tüm öğrenciler okul kampüsünde yaşamaktadır.

• Sınıflar 24 öğrenciden oluşmaktadır.

• Her öğretmen başına düşen ortalama öğrenci sayısı 6,1 dir.

• Her 6 öğrenciye 1 bilgisayar düşmektedir.

• Dersliklerde projektör, perde ve ses sistemleri bulunmaktadır.

• Öğrenciler, İngilizce dil eğitimlerinin yanı sıra 6. sınıftan itibaren Fransızca veya Almanca dillerinden tercih ettikleri bir tanesini öğrenirler.

• Her öğrenci bir enstrüman çalmakta ve bir spor dalı ile ilgilenmektedir.

Detaylı bilgi için www.darussafaka.org / www.darussafaka.k12.tr