info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Deniz Baykal Tekirdağ da

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Dün Trakya daydı. Bir Günde 3 Miting Düzenleyen Baykal, Önce Kırklareli nde, Ardından Edirne ve Tekirdağ da Halka Hitap Etti.

Baykal, Türkiye de sanayinin durduğunu, kalkınmanın bittiğini, fabrika kapatma döneminin başladığını söyledi; "7 yıl karınca gibi çalışacağınıza, ağustos böceği gibi öttünüz" dedi. Baykal, ağırlıklı olarak hükümetin ekonomi politikasını eleştirdi:
Bu hükümet Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş bütün hükümetlerinin ortak toplam borcundan daha fazla borç yaptı. 280 milyar dolar borç aldı. Doları da sabit tuttular, millet de Hiç olmazsa istikrar var dedi. Millet Allah razı olsun dedi, 7 yıl böyle geçti. Şimdi ne oldu. Şimdi her şey tıkandı kaldı. Sanayi çalışamaz halde, 10 tezgahtan 4 ü durdu.
Fabrika kapatma dönemi Türkiye ye geldi. Bunun altında o alınan harcanan 280 milyar dolar ek borç, bu milletin kalkınması için, gençlerimizin iş bulmasını sağlamak için, fabrika yapılması, altyapı tesisleri yapılması için, ekonominin rekabet gücünü artırılması için, esnafa destek olmak için harcanmayıp lükse israfa harcanması yatıyor. 7 yıl karınca gibi çalışmadınız, Ağustos böceği gibi öttünüz. Şimdi kriz geldi diyor. Başbakan a soruyorlar, canım bir şey yok diyor. Kriz mriz yok diyor. Kriz bize teğet geçti diyor. Kriz teğet geçmiş sen işinden alınan işçi kardeşlerimizin ailelerine sor bakalım kriz onları teğet mi geçti.
Bu hükümet, Cumhuriyet tarihinde 2002 ye kadar, gelmiş geçmiş hükümetlerin tümünden daha fazla borç yapmış olan hükümettir. Yani Cumhuriyet tarihi boyunca 85 yılda Atatürk, İnönü den, Celal Bayar a, Menderes e, oradan Süleyman Demirel e, Turgut Özal a, Erbakan a, aradakilere hepsine bakınız, gelmiş geçmiş bütün hükümetlerin Türkiye de ortak borçları 220 milyar dolardır. Sonra bunlar geldi 2002 de ve 7 yılda Cumhuriyet tarihinde 85 yılda bütün hükümetlerin yaptığından daha fazla borcu yaptılar.

Ayşe Teyze nin sütü
Hükümetin çiftçi için de birşey yapmadı. Feredanlı Köyü nden Ayşe teyze, süt göndermiş. Süt 45 kuruş, mısır 45 kuruş buğdayın kilosu 45 kuruş, ayçiçeği 80 kuruş. Şimdi buğdayın fiyatı geçen seneyle aynı mı? Gübrenin fiyatı değişti. Mazotun fiyatı, ilacın fiyatı değişti.