info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.2867
Dolar Satış
:
8.3016
Euro Alış
:
10.0727
Euro Satış
:
10.0909
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Freni patlayan kamyon dehşeti

Tekirdağ ın Çorlu ilçesinde meydana gelen kazada geri dönüşüm kutularını toplayan özel bir firmaya ait kamyon evin bahçesine girdi.

Kazada kamyonda bulunan 3 kişi ile kaldırımda yürüyen anne ve oğlu yaralandı.
Edinilen bilgilere göre, kaza, Sağlık Mahallesi nde meydana geldi. Özel bir firmaya ait 34 UPZ 43 plakalı geri dönüşümlü atıkları toplama kamyonu Çorlu istikametine seyir halindeyken ışıklarda durdu. Yeşil ışığın yanması ile hareket eden Mustafa U. (39) idaresindeki kamyon 100 metre ileride bulunan ikinci ışıklarda tekrar durmak istedi. Frenlerinin boşalması sonucu duramayan ve önce kaldırıma çarpan kamyon ardından da bir evin bahçesine girerek durabildi.
Kabin bölümü hurdaya dönen kamyondan sürücü Mustafa U. ile aynı firmada çalışan Altan C. ve Arif B., yaralı olarak Çorlu Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Kaza anında kaldırımda yürüyen Diler Y. (31) ve Y. Y. de (9) yaralandı. Yaralılar özel araçlarla Çorlu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.
Kamyon sürücüsü Mustafa U. nun kazayla ilgili olarak; "İlk ışıklarda durduktan sonra hareket ettim. İkinci ışıklarda durmak için frene bastım ama tutmadı. Birkaç kez daha yokladım tutmayınca kaldırıma çarparak kamyonu durdurmak istedim. Kaldırımda da durmayan kamyon bahçeye devrildi" dediği kaydedildi. Olayla ilgili inceleme sürdürülüyor.