info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Gayrimenkul Satışları İçin Bakanlıktan Onay Çıktı

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir ve ÇEMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş ile birlikte Veliköy’’de yapılmakta olan Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu inşaatını gezdi.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir ve Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu (ÇEMYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş ile birlikte Veliköy’de yapılmakta olan Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu inşaatını gezdi. Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, okul inşaatını finansman etmek için satacakları gayrimenkullere Bakanlıktan onay çıktığını açıkladı.
 
VELİKÖY'E İADEYİ ZİYARET
 
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir'e iadeyi ziyarette bulunarak Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu İnşatı'nda incelemelerde bulundu. Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir'in makamında ağırladığı Kaymakam Metin Kubilay, "Bugün hem iadeyi ziyarette bulunmak hem de Veliköy beldemizin sınırları içerisinde yapımı süren Meslek Yüksek Okulu inşaatını yerinde görmek için geldik. Önümüzdeki haftada Veliköy'e gelip okullarımızı ziyaret edeceğiz."dedi. Kaymakam Kubilay daha sonra Başkan Hanifi Belindir'e eğitime verdiği destek nedeniyle teşekkür ederek,"Daha önceki görüşmemizde eğitime verdiğiniz desteği öğrenmiştim. Bu desteği bende müşahade ettim. Eğitime katkılarınızın devamını diliyorum. Burada Meydan Projesi yaptığınızı da gördüm. Başarılı çalışmalar yapıyorsunuz. Bu başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum."diye konuştu.
BAKANIMIZ ONAYLADI
 
Kaymakam Kubilay'ın konuşmasının ardından bir süreden beri beklenen gayrimenkul satış onaylarının çıktığı müjdesini veren Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, "Namık Kemal Üniversitemiz ile bir 117 dönüm araziyi üniversiteye devretmek için protokol imzalamıştık. Bu protokol kapsamında idari bina ve derslik yapımını da Belediye olarak üstlendik.Belediye olarak bütçemiz buna elverişli olmadığı için gayrimenkul satarak bu idari bina ve derslik yapımını kararlaştırmıştık. Ancak biz bu kararları Meclisimizden geçirirken, henüz Tekirdağ Büyükşehir olamamıştı. Büyükşehir ile birlikte gayrimenkul satışlarına 'Onay' şartı getirildi. Sayın Valimiz onayladı. Bakan Bey'in onayını bekliyorduk. Geçtiğimiz hafta ben Ankara'ya gittim. Sayın Bakanımızda gayrimenkul satışlarına onay verdi. Artık önümüzde hiçbir engel kalmadı. Okul inşatımız tüm hızıyla devam edecek."diye konuştu.
 
İNŞAAT ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Kaymakam Metin Kubilay, daha sonra Belediye Başkanı Hanifi Belindir ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. DR. Ercan Buluş ile birlikte Veliköy'deki Meslek Yüksek Okulu İnşatını gezerek bilgi aldı. Okul Müdürü Yrd. Doç.Dr. Buluş okullar ilgili olarak Kaymakam’ Kubilay'ı bilgilendirirken,” "Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, 1994 -1995 Eğitim-Öğretim Yılı güz döneminde, Trakya Üniversitesi bünyesinde, kurulmuş ve Akademik hayata başlamıştır. Açıldığı yıl Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile Tekstil Programları’na öğrenci kabul eden Çerkezköy Meslek Yüksekokulu daha sonra Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, Lojistik Programı, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Programı ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programlarını da açtı. Bünyesindeki programların, üniversite adaylarından yoğun ilgi görmesi üzerine,  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, Lojistik Programı ile Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programının ikinci öğretimleri de açılarak öğrenci kabulü yaptı."” dedi.
 
1187 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRMEKTE
 
Buluş, ÇEMYO ile ilgili verdiği bilgileri şöyle sürdürdü: "”Trakya Üniversitesi’ne bağlı olarak, 11 yıl ( 22 Yarıyıl ) kesintisiz eğitim veren Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, 2006 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde Namık Kemal Üniversitesi’ ne bağlanarak, Namık Kemal Üniversitesi, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu olarak eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. Halen bünyesindeki 9 ayrı programda 1187 öğrenci ön lisans eğitimi görmektedir.  Bünyesinde, biri Bilgisayar laboratuarı olmak üzere toplam 7 ayrı derslik bulunan Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda, öğrencilerin de yararlandığı 150 kişilik yemekhane, kantin, kütüphane, müdür odası, müdür yardımcıları odası, toplantı salonu, Proje Ofisi ve öğretim görevlileri odaları (11 adet) bulunmaktadır. Geniş katılımın gerçekleştiği toplantı, konferans, panel ve çalıştay gibi organizasyonlar için de, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonlarından yararlanılmaktadır.”" 
 
2014-2015 AKADEMİK YILI’NA VELİKÖY’DE GİRMEYİ PLANLIYORUZ” 
 
2014-2015 akademik yılını Veliköy’de açmayı planladıklarını ifade eden Buluş,” "Fiziki şartlarının yetersizliğine rağmen, fakülte düzeyinde öğrenci sayısı bulunan Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, 2014-2015 Akademik Yılı’na yeni binasında girmeyi planlamaktadır.  Veliköy Belediyesi’nin tahsis ettiği 12 dönümü opsiyonlu toplam 130 dekar alana kurulacak olan Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, ilk etapta biri ‘İdari’ diğeri ise ‘Derslikler’ olmak üzere iki ayrı binadan oluşacak.  Daha önce Belediye Hizmet Binası olarak inşa edilen ancak, söz konusu proje kapsamında Namık Kemal Üniversitesi’ne tahsis edilen İdari Bina’nın kaba inşaatı tamamlanmıştır."”diye konuştu.
 
TEKNİK BİLGİLER VERDİ
 
Son olarak kaymakama okul ile ilgili teknik bilgiler de sunan Buluş,” "7 bin metrekare inşaat alanı üzerine 18 adet sınıf, 2 adet laboratuar, 20 adet idari ofis, bir adet kantin, 1 adet 150 kişilik çok amaçlı salon, 1 adet 450 kişilik konferans salonunun yer alacağı yeni Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Derslik Binası bodrum, zemin ve üzerine yapılacak 3 kat ile toplam 5 kattan oluşacaktır.130 dekarlık geniş alanı ve sosyal donatı alanları ile öğrencilerimiz, şuan için eksikliğini hissettikleri kampus havasını yeni yerimizde fazlasıyla yaşama fırsatı bulacaktır.”" dedi.
 
ÇERKEZKÖY’ÜN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ
 
Çerkezköy ve Sanayisi'nin ekonomik manada bir bütün olduğunu belirten Kaymakam Kubilay ise,” "Nasılki sanayimiz Çerkezköy için çok önemliyse, üniversitede bacasız  sanayi diyoruz.Çerkezköy’'ün böyle bir kampus alanına kavuşacak olması gurur verici bir olay. Heyecanla tamamlanmasını bekliyoruz. Umarım ki gelecek yıl hizmete girer.” Katkıda bulunan Sayın Valimize, Rektörümüze, Belediye Başkanımıza herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.