info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.2392
Dolar Satış
:
31.2955
Euro Alış
:
33.7797
Euro Satış
:
33.8406
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Gazetecilerden veda ziyaretinde duygu dolu anlar

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ın son atamalar nedeni ile Konya Valisi olarak tayini çıkması üzerine veda ziyaretleri yapan Vali Doğan ı makamında gazeteciler bir ziyarette bulundular.

Yapılan nezaket ziyaretinde Vali Doğan Tekirdağ ilinde yapılan çalışmalara değinerek hayırsever Tekirdağlıların bulunduğunu ifade etti. İl genelinde bu gün için 4000 derslik bulunduğunu ve kendi süresi içinde 1030 adet yapıldığını ve bunun da 400 kadarının vatandaşların hibeleri ile gerçekleştiğinin altını çizdi. Türkiye nin hiçbir ilinde bu oranların olmadığını hatırlatarak Tekirdağlılara teşekkür etti.
Kamuda hizmet yapan görevlilerin hizmet yapılış sisteminin değişmesi konusunda zorlanıldığına dikkat çeken vali Doğan, inovasyon konusuna değindi. Memurun ve kamu görevlilerinin halka karşı sorumlulukları olduğunu vurguladı. Türkiye de en çok parke taşı döşenen ilin Tekirdağ olduğunu belirten Vali Doğan, 8 milyon liraya 1 milyon 650 bin metre kare taş döşendiğine vurgu yaptı.
Yapılan çalışmaların olumlu olduğuna ve Tekirdağ ilinin dünya vitrininde ki önemli yerine oturmaya başladığını yansıtan Vali Doğan Çorlu ilçesindeki lojistik merkezinin açılışını da görmeyi arzu ettiğini belirterek, kadın danışma merkezi hazırlıklarının yapıldığını ancak açılışı ile ilgili zamanının olmadığını dile getirdi.
Tekirdağ genelinde engelli çocukların aldıkları eğitimler ile ailelerini bile şaşırtan başarılara imza attıklarını hatırlatan Tekirdağ Valisi Doğan, başarılar inanılır gibi değil bunlar beni Tekirdağ ilinde görev yaptığım süreçte etkileyen olaylar olarak niteledi.
Duygu dolu anların yaşandığı nezaket ziyaretinde Konya iline atanan Vali Doğan a medya mensupları teşekkür ederek bundan sonra ki yaşantısında da başarıların sağlık ve mutluluk içinde geçmesini temenni ederek bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler.