info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.9069
Dolar Satış
:
32.9662
Euro Alış
:
35.8082
Euro Satış
:
35.8727
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Kapaklı’da 1 Ayda 127 Su ve Kanalizasyon Abone İşlemi Yapıldı

Tekirdağ’a bağlı Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Âdem Sekmen, belediye tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Değerlendirme Toplantısı’nda Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün Ekim Ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Tekirdağ'a bağlı Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Âdem Sekmen, belediye tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Değerlendirme Toplantısı’nda Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün Ekim Ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.
 
Kapaklı Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Ekim Ayı içinde toplam 127 adet ön ödemeli sayaca yeni su abonesi işlemi yapıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Âdem Sekmen, aynı zamanda 44 adet ön ödemeli sayaca da isim değişikliği yapıldığını ifade etti. 74 adet ön ödemeli su sayacının yenisi ile değiştirildiği bir aylık süreç içerisinde 78 adet mekanik su sayacı aboneliğinde de isim değişikliği işleminin gerçekleştirildiğini kaydeden Sekmen, “32 adet mekanik su sayaç aboneliği kapatıldı. 16 adet arızalı olan mekanik su sayacı yenisi ile değiştirildi. Ayrıca 37 adet su aboneliğinde de tarife değişikliği yapıldı” dedi. 
Kapaklı’da Ekim Ayı sonu itibariyle 16 bin 259’u ön ödemeli ve 9 bin 910’u da mekanik su sayacı olmak üzere toplam 26 bin 169 su aboneliği bulunduğunu sözlerine ekleyen Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Âdem Sekmen, “Mekanik su sayaçlarının 2013/6. dönem faturalandırma işlemi devam etmektedir” diye konuştu.
Kapaklı Beldiyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nce 112 bağımsız bölüm başına, tahakkuk eden toplam 6 bin 060,32 TL proje onay ücretinin tahsil edildiğini ifade eden Adem Sekmen, “Birimimiz bu işlemlerin yanı sıra, Atatürk Mahallesi’nde 41, Bahçelievler Mahallesi’nde 32, Cumhuriyet Mahallesi’nde 62, İsmet Paşa Mahallesi’nde 18 ve İnönü Mahallesi’nde de 39 olmak üzere toplam 192 adet su sayacı arızasına müdahale etti” dedi. Çeşitli mahallelerde toplam 45 adet ana su borusu patlağının onarıldığını söyleyen Sekmen, “Ayrıca toplam 12 adet su borusu patlağı onarıldı. Çeşitli mahallelerde toplam 10 adet aboneye de su bağlantısı yapıldı” açıklamalarında bulundu.