info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.4551
Dolar Satış
:
32.5136
Euro Alış
:
34.6559
Euro Satış
:
34.7183
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Kapaklı’da Su Kuyusunun Geçici Kabulü Yapıldı

Tekirdağ’a bağlı Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet Paşa Mahallesi’nde başlatılan derin su kuyusunun, çalışmaları tamamlanarak geçici kabulü yapıldı.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, şebeke suyunun içilmesinde sağlık açısından bir sorun olmadığını ifade etti. 
 
Kapaklı Belediyesi, 12’inci su kuyusunu faaliyete geçirdi. İsmet Paşa Mahallesi’nde sondaj çalışmalarında 358 metre derinliğe inilirken, yeni su kuyusunun bir hafta içinde şebekeye bağlanacağını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, su tahlil sonuçları olumlu olduğunu ve su kuyusundan saniyede 25 litre su pompalanacağını ifade etti. Mandalı, "Yeni açılan su kuyusu ile birlikte, kuyularımız Kapaklı’nın su ihtiyacına fazlasıyla cevap verebilecek kapasiteye ulaştı" dedi. 
 
Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde sondaj çalışmasının yapıldığını söyleyen Mandalı, “Burada daha önce de su kuyusu açmıştık. Fakat bu mahallemiz sanayi bölgesine çok yakın olduğu için su kuyusunu yenileme ihtiyacı duyduk. Ortalama bir su kuyusunun ömrünün 10 yıldır. Bu su kuyumuzdan çıkaracağımız suyu şehir şebekesine vereceğiz. Kapaklı’da evlerin musluklarından akan suların içilmesinde sağlık açısından herhangi bir sakınca yoktur. Suyunuzu korkmadan için” ifadelerini kaydetti.
 
Kapaklı’nın su sıkıntısı çekmemesi için kendilerini en zor günlere hazırladıklarını kaydeden Mandalı, yeni su kuyusunun Kapaklı'ya hayırlı olmasını temenni ederek ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerin tüm hızıyla devam edeceğini kaydetti.