info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
13.6667
Dolar Satış
:
13.6913
Euro Alış
:
15.4101
Euro Satış
:
15.4378
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Malkara Başsavcısı Can Tuncay’dan Plaket Jesti

Tekirdağ’a bağlı Malkara Cumhuriyet Başsavcısı Can Tuncay, Cumhuriyet Savcılığı ve İcra Müdürlüğü Birimlerinin mevcut adliye binasındaki odalarından Malkara Adliyesi Ek binasına taşınmasında emeği geçen kurumlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür ederek plaket takdim etti.

Ek binanın Malkara’daki adliye sorununu tamamen çözeceğini, düzenleme ile en az 20 yıl problem yaşanmayacağını ifade eden Başsavcısı Tuncay, Malkara Cumhuriyet Savcılığı Birimleri ve İcra Müdürlüğü birimlerinin ayrı binaya taşınması ile mevcut adliye binasının çok rahatladığını belirtti.
 
Başsavcı Can, "İhtiyaç olan üçüncü duruşma salonunu hemen hizmete geçirdik. Böylelikle de Türkiye’de ilk üçüncü duruşma salonu olan ilçe Malkara oldu. Arşivlerimizi yeniledik. Arşiv çalışmaları yaptık. Zaman içinde arşivlerimizi elektronik ortama taşıyacağız. Adli emanet depomuz yenilendi. Mevcut adliye binasında sadece mahkemeler bölümü kalmış oldu. Yeni binamızda sadece Savcılık ve İcra Birimleri bulunmaktadır. Savcıların ve icra birimlerinin odaları genişlemiş oldu. Ayrıca yeni binanın içerisine ilçeye yeni atanan hakim ve savcıların ev tutacakları zaman süreleri içerisinde kullanabilecekleri, teftiş için gelen Müfettişlerin konaklayabileceği bir misafirhane de oluşturduk" dedi. 
Mahkemeler ve savcılığın ayrılması ile Avrupa Birliği standartlarına uyduklarını da söyleyen Malkara Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay, Ek binanın oluşmasında emeği ve katkıları bulunan Yaman Peynircilik İşletmesi sahibi Mehmet Yaman ve genç iş adamı Tevfik Yaman, Ziraat Odası Başkanı Saim Özden, Süt Üreticiler Birliği Başkanı Osman Turgutlugil, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Ayaz, Ünal Peynircilik İşletmesi sahibi Adnan Sundur, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şaban Aytaç, Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatifleri Başkanı Ramazan Demirkıran, Malkara Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan ve Uysal Madencilik Sahibi Cengiz Uysal’a plaket vererek katkılarından dolayı teşekkür etti.