info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Miniklerin ilk gün heyecanı

Tekirdağ da, 2009-2010 eğitim öğretim döneminde eğitim görecek 6 bin 700 öğrencinin okula başladığı ilk gün nedeniyle, vilayet önü Cumhuriyet Tören Alanı nda bir tören düzenlendi.

İl genelinde, 18 Eylül e kadar Uyum Programı çerçevesinde okul öncesi ve ilköğretim 1. sınıfta eğitim görecek 6 bin 700 öğrencinin okula başladığı ilk gün bir tören düzenlendi. Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Üner Dilek in, beraberindeki iki öğrenciyle birlikte Atatürk Anıtı na çelenk koyması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı nın okunması ile sona erdi.
İl genelinde okul öncesi ve ilkokul 1 nci sınıfta öğrenim görecek 6 bin 700 öğrencinin bugün ders başı yaptığını belirten Dilek, okul kayıtlarının devam ettiğini anımsatarak, il genelindeki tüm eğitim kurumlarında bu yıl yaklaşık 135 bin öğrencinin okula gideceğini öngördüklerini belirtti.
Kayıtların sona ermesinin ardından öğrenci sayısının kesinlik kazanacağını ifade eden Dilek, okullarına alışmak amacıyla eğitime erken başlayan minik öğrencilerin, 18 Eylüle kadar Uyum Programı na alınacağını da sözlerine ekledi.