info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
27.1039
Dolar Satış
:
27.1528
Euro Alış
:
28.8483
Euro Satış
:
28.9003
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Muratlı Ballıhoca Köyünde Cinayet

Olay, dün saat 14.30 sıralarında Muratlı İlçesi Ballı Hoca Köyü yakınlarında meydana geldi.

Köydeki tarlalarından 2 kişinin ayçiçeklerin başlarını keserek çaldığını öğrenen köy muhtarı Kadir Akkavak, aza Şerafettin Meriç i de yanına alarak tarlalara gitti. Hırsızlık yapanların 59 YL 045 plakalı otomobil ile kaçtığını gören Muhtar Akkavak, 59 KA 535 plakalı otomobil ile yanındaki azası ile birlikte zanlıların peşine düştü.
Köy girişinde hırsızların önünü kesen muhtar zanlılarından babası 45 yaşındaki Cavit G. ve oğlu 16 yaşındaki C.G. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine oğlu C.G. araçtan çıkartığı pompalı tüfek ile muhtar ve azasına birer el ateş etti. Daha sonra baba-oğul kaçtı. Ancak içinde bulundukları 59 YL 045 plakalı kamyonetle Tekirdağ- Muratlı yolu Müsellim Köyü Mevkii nde gözaltına alındı.
Muhtar Kadir Akkavak, göğsüne isabet eden kurşun nedeniyle olay yerinde, aza Şeraffetin Meriç hastaneye kaldırılırken ambulansta öldü. Olaydan sonra Tekirdağ Jandarma Alay Komutanlığı kriminal ekipleri ile Muratlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu.
Muratlı Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Muhtar Meriç ve Akkavak ve aza Meriç in cesetleri Cumhuriyet savcısının incelemesi ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu na gönderildi.
Jandarmadaki ifadesinde suçu kabul eden C.G., "Muhtar ve aza babama küfür etti. Bizi dövmek istediler. Ben de babamı ve kendimi korumak için korkutmak amaçlı ateş ettim. Pişmanım" dediği bildirildi.