info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1452
Dolar Satış
:
32.2031
Euro Alış
:
34.8089
Euro Satış
:
34.8717
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Okutacağım Dediği Kızı Oğluyla Evlendirdi

Tekirdağ’da anne ve babası ayrıldıktan sonra akrabalarının yanında yaşayan H.C.’yi (13) ‘okutacağım’ diye yanına alan İ.G., genç kızı okula yazdırdıktan kısa bir süre sonra kendisinden 13 yaş büyük olan oğlu Ö.G. ile evlendirdi.

Komşularının ihbarından sonra Ö.G. cezaevine, küçük kız ise yetiştirme yurduna gönderildi.
 
İddiaya göre anne ve babası ayrıldıktan sonra İstanbul’da bir akrabasının yanında kalmaya başlayan 6. sınıf öğrencisi H.C. (13) adlı kızı, Tekirdağ’da yaşayan akrabaları İ.G. İstanbul’a giderek “Ortada kalmasın ben bakıp okuturum. Büyüyünce de oğlumla evlendiririm” diye kızın ailesi ile görüşüp yanına aldı. İddialara göre İ.G. bir süre sonra H.C. ve 26 yaşındaki oğlu Ö.G.’yi dini nikahla evlendirdi.
 
Daha sonra genç kızı da yanına alarak Tekirdağ’a getiren İ.G., H.C.’yi okula kaydettirdi. Genç kızın zaman zaman ağladığını gören komşuları ise durumdan şüphelenip polisi aradı.
 
İ.G.’nin evine gelen polis küçük kızla kısa bir görüşme yaptıktan sonra, İ.G. ve oğlu Ö.G.’yi ifadelerini almak üzere emniyete götürdü. Psikolog eşliğinde ifade veren H.C. zorla evlendirildiğini söyledi. Adli tıptaki muayenesinde kızlık zarının yırtıldığı tespit edilen H.C., yetiştirme yurduna yerleştirildi.
 
Adliyeye çıkarılan baba İ.G. denetimli serbestlik cezası alırken, oğlu Ö.G. ise ‘küçük kıza cinsel istismar’ suçlaması ile tutuklanarak cezaevine konuldu.