info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1556
Dolar Satış
:
32.2135
Euro Alış
:
34.9438
Euro Satış
:
35.0067
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon ağzınızda diş bırakmadık

Cezaevi doktorunun yanlış teşhisi yüzünden dişlerini çektiren, daha sonra gerçek ortaya çıkınca Plastik dişle idare et denilen mahkum İnsan Hakları Derneği nden yardım istedi.

TEKİRDAĞ 2 No lu F Tipi yüksek güvenlikli kapalı cezaevinde yatan Hanefi Kuzu nun İnsan Hakları Derneği ne (İHD) gönderdiği bir mektup ?bu kadar da olmaz dedirtti. Cezaevi doktorunun ?kemik erimesi teşhisiyle 10 dişini çektiğini, diğer dişlerini çekmesi için gittiğinde ise ?Senin herhangi bir rahatsızlığın yok. Dişlerinin çakilmesine gerek yoktu yanıtı ile karşılaştı. Doktorun ?pardon uyla neye uğradığını şaşıran Kuzu, şikayeti üzerine sağlam dişleri yerine kendisine plastik dişler verildiğini söyledi. Plastik dişler de sürekli ağzından düşünce doktor hakkında şikayette bulunduğunu ifade eden Kuzu, sonuç alamayınca İHD ye mektup göndererek kendisine yardım edilmesini istedi.
900 TL FATURA ÇIKARDILAR
Hanefi Kuzu, dişlerinin çekilmesi sonrasında uğradığı mağduriyetin giderilmesi için öncelikle cezaevi doktoruna başvurduğunu ve hiç olmazsa protez dişler takılması talebinde bulunduğunu ifade ettiği mektubunda kendisine 900 TL lik masraf çıkarıldığını söyledi. Kuzu mektubuna şöyle davam etti: Bana kullanmam için verilen plastik takma dişler yemek yerken ya da herhangi bir şey içerken sürekli ağzımdan düştüğü için kullanamıyorum. Bu durum fiziksel ve psikolojik rahatsızlığımı artırdı. 1 yıldır acı çekiyorum. Yaşayabileceğim her türlü olumsuzluğun sorumlusu cezaevi yürütme kurulu, cezaevi savcısı ve Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı dır.