info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3985
Dolar Satış
:
7.4118
Euro Alış
:
9.0044
Euro Satış
:
9.0206
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Süleymanpaşa 1. Satranç Turnuvası Yapıldı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Süleymanpaşa 1. Satranç Turnuvası Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan turnuvada Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Mustafa Özdemir açılış konuşmasını yaparken; “Bugün burada iyi bir iş yaptığımızı gözümüzle görmek çok güzel bir şey. Yüzlerce yıllık bir düşünce aktivitesi olan satrancı etkinlik olarak düzenleyip bu etkinliğin içinde yer aldığımız için çok mutluyuz. Bir sonraki seneye çok daha fazla katılımcı ve bu katılımcıların sadece burada değil dünya çapında dereceler yapmasını umut ediyor, güzel bir turnuvası olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.
 
4 ayrı kategoride düzenlenen ödüllü turnuvada dereceye girenlere katılım belgesi, madalya ve kupanın yanı sıra kategorisine göre de para ödülü verileceği açıklanırken turnuva Pazar günü saat 17.00’de sona erdi.
 
2 gün boyunca süren turnuvayı kaçırmak istemeyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da yurt dışı temasları dönüşü Gençlik Merkezi’ne gelerek müsabakaları izledi. Müsabaka arasında satrançseverler ile sohbet eden Eşkinat, bu yıl ilk kez düzenlenen turnuvanın geleneksel hale getirilmesini istediğini belirtti.
 
Öte yandan dünyaca ünlü Türk satranç ustası Suat Atalık da pazar günü Süleymanpaşa 1. Satranç Turnuvası’na katılıp aynı anda 60 kişi ile satranç oynayıp şov yaptı
Kaynak : Tekirdağ Yeni Haber