info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
30.8388
Dolar Satış
:
30.8944
Euro Alış
:
33.2640
Euro Satış
:
33.3239
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ da Tehlikeli sandal sefası

Tekirdağ da Marmara Denizi ne sandalla açılan gençler, adeta tehlike ile burun buruna sandal sefası yapıyor.

Özellikle hava sıcaklıklarının artması ile kiralık sandallara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Tekirdağ da balıkçı barınaklarından kiraladıkları sandallar ile denize açılan gençler can yeleği giymeden deniz üzerinde tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.

Limandan yaklaşık 500 metre uzağa kadar giden gençler, sandal üzerinde ayaklanarak yer değiştirip deniz düşme ve boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Bu konuda balıkçıların defalarca uyarıldığını ifade eden emniyet yetkilileri, sandal kiralayanların 2 kişiden fazla olmaması ve mutlaka can yeleği giymeleri gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz yıl bir kişinin sandaldan düşerek öldüğünü hatırlatan yetkililer, tedbirsizce sandalla denize açılanların idari para cezası ile cezalandırılacağını kaydetti.

Sandalları özellikle gençlere kiralayan balıkçılar ise gençlerin yelek giymek istemediğini, denize açılmalarının ardından yelekleri çıkardıklarını belirtti. Tehlikelerin farkında olmadan denize açılan gençler ise Marmara Denizi nde sandal sefası yapıyor.