info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3985
Dolar Satış
:
7.4118
Euro Alış
:
9.0044
Euro Satış
:
9.0206
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ Ertuğrul Mahallesinde Eski Ahşap Evlerde Yangın Çıktı.

Tekirdağ Ertuğrul mahallesinde eski ahşap evlerde yangın çıktı.

 

Tekirdağ Ertuğrul mahallesinde eski ahşap evlerde yangın çıktı.
Ertuğrul mahallesi fırın sokak ile fevziye sokak arasında kalan İhsan Özcan , Hüseyin Irk ve Hüseyin Metiner e ait eski ahşap binalarda yangın çıktı. Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemedi. Ahşap binanın içinde kalan bazı şahıslar tarafından havanın soğukluğu sebebiyle çıkarılmış olabileceği ifade edildi. Yanan bina içerisinde yaşlı bir hanımın köpeği ile beraber yaşadığı ve itfaiye tarafından kurtarıldığı belirlendi.
Yangın çıkan binaların restore edilmesi için sahipleri tarafından müracatların yapıldığı fakat Edirnede bulunan Anıtlar kurulunun izin vermemesi sebebiyle Tekirdağ ın bazı yerlerinde bulunan eski ahşap binaların her an tehlike yarattığı belirtildi.
Bu gün Ertuğrul mahallesinde çıkan yangının İtfaiyeye haber verilmesi ile kısa zamanda olay yerine gelen itfaiye araçları yangına hem çatıdan hemde yol üzerindeki kapı ve camlardan söndürme çalışmalarını 1 saat içerisinde tamamladılar. Yangının soğutma çalışmaları devam ederken olay yerine gelen Tekirdağ Belediye başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Ve Belediye Başkan yardımcısı Sinan Çetiz Yangın söndürme çalışmalrına olay yerine gelerek bizzat denetlediler.
Eski binaların yangına karşı her an tehlike yarattığını sorduğumuz Başkan Dalgıç ; Tekirdağ belediyesi olarak bizim elimizden bir şey gelmiyor Edirne Anıtlar kurulunun bu binalara onarım ve tadilat izini verilmediği için bunun gibi bir çok tehlike ile karşılaşıyoruz Dedi.
Tekirdağ il merkezinde bulunan eski ahşap binaların bazıları Özel idare tarafından tadilatları için ihale yapıldığı bilinmektedir.
Tekirdağ da bulunan diğer binalar için Edirne anıtlar kurulu yerine Tekirdağ da bu binalar ile ilgili izin verecek bir kurul oluşturulması gerektiğini yetkililere buradan duyurmak istiyoruz.