info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
16.6460
Dolar Satış
:
16.6760
Euro Alış
:
17.6057
Euro Satış
:
17.6375
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırm, Herkesin Polisi Vicadınıdır, Polis Vicdanı Olmayanın Karşısındadır

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım,10 Nisan polis haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Yıldırım mesajında; “Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve Milletimizin güvenli bir şekilde hayatını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatımızın 177. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, insan hak ve özgürlüklerinin korunması, kamu düzeninin sağlanması, suçların önlenmesi ve aydınlatılması için üstün bir gayretle çalışmalarını sürdürmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünü kendisine ilke edinen Türk Polis Teşkilatımız, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasında ve iç güvenliğin sağlanmasında çok önemli bir rol üstlenmektedir.

Huzur ve güvenin teminatı olan Polis Teşkilatımız, başarılı çalışmalarıyla ilimizin güvenli turizm merkezlerinden biri olmasına da çok büyük katkı sağlamaktadır. Yerli ve yabancı misafirlerimizin huzurlu bir tatil yapmalarına imkân sunan Polis Teşkilatımızın bundan sonra da aynı azim ve kararlıkla başarılı çalışmalarına devam edeceğine yürekten inanıyorum. Türk Polis Teşkilatı, ülkemizin her kritik döneminde olduğu gibi koronavirüs pandemisi sürecinde de görevlerini başarıyla ifa ederek yaptıkları uygulama ve denetimlerle hastalığın daha fazla yayılmasının önüne geçmişlerdir.

Bu hizmetleri sebebi ile, ilimizde görev yapan Emniyet Teşkilatı Mensupları olmak üzere tüm Polis Teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, görevlerini yerine getirirken şehit olan Polislerimizi rahmetle anıyor, Gazi Polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başında bulunan ve emekli olan Polislerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir hayat temenni ediyorum” Dedi.

Kaynak : Murat Ürtekin