info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
15.8494
Dolar Satış
:
15.8780
Euro Alış
:
16.8698
Euro Satış
:
16.9002
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ Valisi Yıldırım`dan 23 Nisan Vurgusu

Çocuklarımız Geleceğimizin Teminatıdır

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması ve bu günün çocuklara bir bayram olarak hediyesinin 102.yılında bir basın açıklaması yaptı. Aziz Yıldırım açıklamasında; “Milletimizin iradesinin tecelli ettiği yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 102. yılını kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

23 Nisan 1920 tarihinde TBMM’nin açılması, Türk tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Kurtuluş Savaşı bu meclisten yönetilmiş, ulusumuzun kaderini etkileyen kritik kararlar bu mecliste alınmıştır. Meclisin açılması, Milli Mücadelemizin zaferle sonuçlanmasının ve nihayetinde Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin en önemli adımlardan biri olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

Sevgili Çocuklar; Bu bayramın sizlere hediye edilmesi, aynı zamanda size görev ve sorumluluklar da yüklemiştir. Şanlı ecdadımızın emanetlerini sahiplenmek, korumak, yüceltmek ve sizden sonraki nesillere daha mutlu, müreffeh ve kalkınmış bir ülke olarak bırakmak, onu “muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak” azim ve kararlılığını göstereceğinizden asla şüphemiz yoktur. Sizin başarılı çalışmalarınız, ülkemizin geleceğinde ve kalkınmasında en önemli etken olacaktır. Sizler, gün gelecek ülkemizin sanatçıları, sporcuları, yöneticileri, iş adamları, bilim insanları, siyasetçileri vb. olacaksınız. Cumhuriyetimizi daha ilerilere taşımak, onu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için sizlere çok büyük görevler düşmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en gelişmiş ve müreffeh ülkesi oluncaya kadar var gücünüzle çalışmalısınız. Çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli, okuyan, araştıran, sorgulayan, dünyayı dönüştürecek fikirler üretebilen, başkalarına saygılı bireyler olarak yetişmelisiniz. Bizler de her zaman, iyi bir şekilde yetişmeniz için sizlere gerekli desteğin, alt yapının sağlanması konusunda büyük çaba içerisinde olacağız. TBMM’nin açılışının 102. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sevgiyle selamlıyor, gözlerinden öpüyorum.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekası için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Birinci Meclisimizin üyelerini rahmetle ve minnetle anıyorum” Dedi.

Kaynak : Murat Ürtekin