info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3877
Dolar Satış
:
7.4010
Euro Alış
:
8.9635
Euro Satış
:
8.9797
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ Yeşilay Şubesi Gururumuz Oldu

Yeşilay’ın genç nesilleri bağımlılıktan korumak, çocuk ve gençlerin sanatsal perspektifinden bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla düzenlediği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın Türkiye Finali Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Tekirdağ Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu öğrencisi Beren BİLMEM İlkokul düzeyi Görsel Kategori Türkiye 1.si olarak Tekirdağı birincilikle taçlandırdı.

Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 10.su düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’na, İlkokul/Ortaokul/Lise düzeylerinde görsel ve edebi kategorilerde toplam 538.633 eser gönderildi. Tekirdağ ili genelinde toplam 9934 eserin katılım sağladığı yarışmanın iki kategorideki İl birincileri belirlenerek Eylül ayında ödül töreni gerçekleştirilmiş ve kategori birincileri 500 TL ile ödüllendirilmişti. Dün gerçekleştirilen Türkiye Finali Ödül Töreniyle de kategori birincileri 5.000 TL, kategori ikincileri 3.500 TL, kategori üçüncüleri 1.000 TL ve yurtdışı gezisi ödüllerinin sahibi oldular.
Ödül töreni Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL, derece alan öğrenciler - öğretmenleri ve öğrenci velileri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti çalışanları ile Şube Başkanlarının da katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Zafer SOYKIRLI ve Yeşilay Çorlu Şube Başkanı Serkan ALKAN’ın birlikte katıldığı ödül töreninde, açılış konuşmalarının ardından derece alan öğrenciler de tek tek tanıtılarak eserleriyle ilgili konuşmak üzere kendilerine söz hakkı verildi. Eserlerin tanıtımı esnasında derece sahibi şehirlerin Yeşilay Şubelerine, İl Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Müdürlerine de teşekkürler unutulmadı. 

Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Zafer SOYKIRLI bu güzel başarı ile ilgili olarak şunları kaydetti:

“Sevgili öğrencimiz Beren BİLMEM ve kıymetli öğretmeni Semra KOCABAŞ’ı, Tekirdağımıza böylesi güzel bir başarıyı kazandırdıkları için canı gönülden tebrik ediyorum. Öğrencimize, öğretmenine ve çok değerli ailesine teşekkür ederim. Ne mutlu bize ki bu kadar geniş hayal dünyasına, bağımlılıklardan uzak bir perspektife sahip olarak yetişen çocuklarımızla sağlıklı bir neslin yetiştiğine bizzat şahit olabiliyoruz. Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz ödül töreninde de belirttiğim gibi kıymetli öğrencimizin eseri beni çok etkilemişti. Konuşmamda bunu bizzat söylemiş ve bu eserin Türkiye finalinde de şehrimize bir derece getireceğine inandığımın özellikle altını çizmiştim. Bu sevinci bize yaşatan sevgili öğrencimize, kıymetli öğretmeni ve çok değerli ailesine tekrar tekrar şükranlarımı sunarım.
Ayrıca;
• Yarışma başvuru süreci boyunca emek ve çabalarını esirgemeyen tüm TBM formatörlerimize ve uygulayıcı eğitmenlerimizi koordine ederek eser katılım sayısını arttırmak adına yoğun destek gösteren TBM İl Koordinatörümüz Bingül UZEL’e,
• Başvuru sürecini layığıyla yöneten İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecilerimiz Sn. Dinçer DÖNMEZ ve Sn. Fahrettin KIRMIZI ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ersan ULUSAN’a,
• Yarışma eserleri seçici komisyonunda görev alan İbrahim Küçükerdem, Hasan Yıldırım, Murat Tunçbilek, Seven Nogaylar, Yeşilay Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz çok kıymetli Tahsin Dündar ve Burçak Dönmez’e
Canı gönülden saygı ve sevgilerimle teşekkür ederim.
Hep birlikte; Sağlıklı Geleceklerin çocuklarımız ve gençlerimizin yetenekleriyle şekilleneceği nice güzel senelere…”Dedi.

Kaynak : Murat Ürtekin