info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.8106
Dolar Satış
:
32.8698
Euro Alış
:
35.5656
Euro Satış
:
35.6297
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Trakya Açık İkili Briç Turnuvası Çorlu’da Gerçekleştirildi

Türkiye Briç Federasyonu’nun Trakya Açık İkili Şampiyonası Tekirdağ’a bağlı Çorlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen turnuvaya Türkiye'nin farklı illerinden gelen briç sporcuları katıldı. Turnuvanın açılışı 11 Nisan 2014 Cuma akşamı Çorlu Belediye hizmet binasında bulunan seminer salonunda federasyon temsilcileri ve milli oyuncuların deneyimlerini paylaştıkları bir toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıda vefat eden Çorlulu briç sporcuları Mehmet Bormalı ve Ergin Mandacı da anıldı.
 
Toplantının sonunda Trakya Açık İkili Briç Turnuvası'na verdiği destekten dolayı Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan'a plaket takdim edildi. Kaymakam Doğan, katılımcılar hitaben yaptığı konuşmada Alanya Kaymakamı olduğu dönemde briç sporuyla ilgilenmeye başladığını belirterek, "Briç turnuvalarına ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin her yerinden gelen sporcuların katılımıyla üst düzey turnuvalar gerçekleştiriliyor. Her geçen yıl ilgi ve katılımın arttığını görüyoruz. Bu turnuvanın düzenlenmesinde büyük emeği olan Eski Federasyon Başkanı Nafiz Zorlu, eski milli briç sporcularımız Süleyman Kolata ve Coşkun Kesgin'e teşekkür ederim" dedi.
Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan ve Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Serhad Çatalkaya'nın da briç sporcusu olarak katıldığı iki günlük turnuvanın sonunda dereceye giren sporcu ve takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.
 
2014 Trakya Açık İkili Turnuvası sonuçları ise şöyle:
 
Genel Sıralama: Kudret Metin - Erdal Olcay Ercan, İ. Adnan Ekşioğlu - Tamer Akbulut, Coşkun Kesgin - Nafiz Zorlu, Serhat Paksoy - İpek Başarır, Cemal Narin - Hakan Yıkgeç
Karışık: İsmail Kandemir - Sevil Nuhoğlu
Bayan: Nadide Saltıel - Sevgi Dinçel
Senyör: Mahmut Yergin - Hamit Emen