info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.8761
Dolar Satış
:
7.8903
Euro Alış
:
9.2874
Euro Satış
:
9.3041
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Trakyakent Yeni Trakya Turizm Rotaları Masaya Yatırıldı

Trakya Belediyeler Birliği tarafından Trakya bölgesinde turizm faaliyetlerine belediyelerin de entegre edilebilmesi amacıyla “Yeni Trakya Turizm Rotaları” konulu bir toplantı düzenlendi.

Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen toplantıda, Trakya’nın turizm açısından cazibe merkezi haline getirmek ve bölgemizi bir bütün olarak ele alıp belediyeler penceresinden yeni Trakya Turizm Rotaları oluşturulmasına yönelik çalışmalar masaya yatırıldı. 
YENİ ROTALARLA BELEDİYELERİN TURİZMDE DAHA AKTİF ROL OYNAMASI HEDEFLENİYOR 
Toplantıda, yeni oluşturulacak turizm rotalarıyla belediyelerin turizmde daha etkin hale getirilmesi ve paydaşların arttırılarak bu kapsamda daha geniş katılımlı toplantıların gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. 
Süleymanpaşa, Çorlu, Kırklareli, Lüleburgaz, Edirne, Keşan ve Şarköy’den Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye yöneticilerinin yanı sıra Trakya Belediyeler Birliği Müdürü, TÜRSAB Trakya Bölge Temsil Kurulu Başkanı, Genel Sekreteri ve belediyeler tarafından organizasyona katılımcı olarak belirlenen kişiler toplantıya katılım sağladı. 
‘’YENİ ROTALAR VE YENİ HAYALLER KURULMALI’’ 
Trakya’nın henüz Türkiye’de turizm açısından yeterince keşfedilmemiş bir rota olduğunun ve yeni rotalar, yeni hayaller kurup bu işi hayata soktuğumuzda bölgemize çok önemli katkıların olacağının ifade edildiği organizasyonda, sürece; turizm acenteleri, Belediyeler, kent dinamikleri ve sosyal açıdan değerlendirmeler yapılarak ve paydaşların arttırılarak devam edilmesinin önemine vurgu yapıldı. 

 

Kaynak : Murat Ürtekin