info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.3062
Dolar Satış
:
8.3211
Euro Alış
:
9.9979
Euro Satış
:
10.0159
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Yılmaz Başarının Yolu Birlik Beraberliktir

2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kapaklı Belediye Başkan Adayı olan ve 2014 yerel seçimleri için yine AK Parti’den aday adaylığını açıklayan Akın Yılmaz, Kapaklı Pera Villa Pastanesi’nde düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi.

2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kapaklı Belediye Başkan Adayı olan ve 2014 yerel seçimleri için yine AK Parti’den aday adaylığını açıklayan Akın Yılmaz, Kapaklı Pera Villa Pastanesi’nde düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi. 
 
2014 yerel seçimleri kapsamında tüm aday adaylarının yaptıkları çalışmalarla kendilerini kamuoyuna tanıtmaya başladığına dikkat çeken Akın Yılmaz, “Bu çerçeve de ben de bir ferdi olmaktan gurur duyduğum AK Parti ailesinden Kapaklı Belediye Başkanlığı’na talip oldum. Cuma akşamı saat 19.00’da Beyaz Saray Düğün Salonu’nda halkımızla buluşarak aday adaylığımızı kamuoyuna duyuracağız” dedi. 
Amacının Kapaklı’ya layık olduğu şekilde hizmet etmek olduğunu söyleyen Yılmaz, “Bugüne kadar 8 arkadaşımız aday adaylığını açıkladı. Biz bu 8 arkadaşımızla bir ve beraberiz. Teşkilatçılığın ve seçimleri kazanmanın, aday adayları arasındaki birlik ve beraberlikten geçtiğine inanıyorum. Kim aday gösterilirse gösterilsin, diğer aday adayları o isimle birlikte Kapaklı’yı ak kadrolara ulaştırmak için var gücüyle çalışacaktır” diye konuştu. Aday adaylığını açıkladıktan sonra ‘sahaya inceğiz’ diye konuşmanın kendisi için yanlış bir ifade olacağına dikkat çeken Akın Yılmaz, “Çünkü biz sahadan hiç çıkmadık. Gece gündüz demeden Kapaklı halkı için en iyisini yapmanın gayreti içinde olduk. Kapaklılı hemşehrilerimizin iyi günde ve kötü günde yanlarında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
Kahvaltıya katılan basın mensuplarının geçtiğimiz günlerde bağımsız bir şirket tarafından Ak Parti Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayları arasında yapılan ve kendisinin yüzde 4 oy oranı ile dördüncü sırada yer aldığı anket hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine konuşan Akın Yılmaz, “Ben, 2009 yerel seçimlerinde yüzde 22 oy aldım. Demek ki aradan geçen 4,5 yılda yaptığımız çalışmalar neticesinde oy oranımız yüzde 18 azalmış. Böyle bir şey olabilir mi? O anket bin 400 kişi arasında yapıldı. Kapaklı’da 60 bin seçmen var. Bu anket rakamlarının gerçeği yansıttığını düşünmüyorum” dedi. 
Akın Yılmaz, kahvaltı programının sonunda gazetecilerin ‘Aday gösterilmemeniz halinde meclis üyeliği talebiniz olur mu?’ şeklindeki sorusuna ise, “Ben Kapaklı Belediye Başkanlığı görevine talip oldum. Şahsen meclis üyeliğini düşünmüyorum. Fakat her zaman dediğimiz gibi bizler partimizin birer neferiyiz. Partimiz bizi hangi noktada görmek isterse saygı duyarız” diye cevap verdi.