info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.7810
Dolar Satış
:
32.8400
Euro Alış
:
35.0464
Euro Satış
:
35.1096
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Çerkezköy`de Toplu Nikah ve Sünnet Şöleni Yapıldı

Çerkezköy Belediyesi’nin artık geleneksel hale getirdiği Toplu Nikah ve Sünnet Şöleni’nin 3.’sü Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda yapılırken, Trakya’nın en büyük çocuk parkı olan 23 Nisan Çocuk Parkı da düzenlenen tören ile açıldı

Bu yıl 3.’sü düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Toplu Nikah ve Sünnet Şöleni kapsamında 7 çiftin nikah akitleri kıyılırken, 270 çocuk sünnet ettirilerek erkekliğe ilk adımlarını attılar.

Çerkezköy Belediyesi’nin Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda düzenlediği şölen saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Rağbet Erol kürsüye gelerek kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında Çerkezköy Belediyesi olarak bu yıl 3.’sü düzenlenen Toplu Nikah ve Sünnet Şöleni kapsamında 270 çocuğun sünnet işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirten Belediye Başkan Vekili Rağbet Erol, “Sünnet olan yavrularımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Anne ve babalarına, vatanımıza ve milletimize hayırlı birer evlat olmalarını temenni ediyorum” dedikten sonra şölen kapsamında 7 çiftin ise nikahlarının kıyılacağını belirterek, aile kurumunun önemine dikkat çekerek, yeni evlenecek çiftlerden evlilik müessesine karşı dikkatli olmalarını, sevgi ve saygıyı elden bırakmamalarını talep etti ve şölende emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkan Vekili Rağbet Erol’un konuşmasının ardından Toplu Nikah Şöleni kapsamında evlenen Fadile İpek ile İzzettin Arslan Derya Sayar ile Cahit Tekkanat, Damla Akhisar ile Can Amik, Birgül Bakan ile Yaşar Duğan, Yonca Kamburdeler ile Hakan Yotaz, İkbal Sarı ile Ali Karaman ve Fatma Dellal ile Ümit Şevik’in nikah akitleri Belediye Başkan Vekili Rağbet Erol tarafından kıyılırken, evlenen çiftlerin nikah şahitliklerini Mahalle Muhtarları Mutlu Timur, Tahsin Akgün, İrfan Akem, Ahmet Milli, Hikmet İşcan, Bahri Çakır, Ersan Albayrak, Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz, Meclis Üyelerimiz Nedim Yılancı, Necmettin Çınar, Ali Dede, Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman yaptılar.

Yeni evlenen çiftlerin nikâhlarının kıyılmasının ardından takı ve hediye merasimi yapıldıktan sonra Sünnet Şöleni kapsamında sünnetleri gerçekleştirilen 270 çocuktan 4 tanesi sahneye davet edilerek, bisikletleri hediye edildi. Sünnet şöleni kapsamında sünnetleri gerçekleştirilen diğer 266 çocuğun da bisikletlerinin alındığını ve Pazartesi gününden itibaren dağıtılmaya başlanacağı belirtildikten sonra bu yıl 3.’sü düzenlenen Toplu Nikah ve Sünnet Şöleni’nde katkı ve destekte bulunan Çerkezköy Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz’a, Akut Polikliniği sahibi Dr. A. Akif Başkurt’a, Bağlık Mahallesi Muhtarı Tahsin Akgün’e, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Hikmet İşcan’a, Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Turhan Ersöz’e, Gazi Osman Paşa Mahallesi Muhtarı Mutlu Timur’a, İstasyon Mahallesi Muhtarı Bahri Çakır’a, Kızılpınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Milli’ye, Veliköy Mahallesi Muhtarı Ersan Albayrak’a, Yıldırım Beyazıt mahallesi Muhtarı İrfan Akem’e, Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Çetin’e, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Recep Şahin’e ve 270 yavrumuzun sünnet işlemini yapan Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Opr. Dr. Ayhan Arslan’a plaketleri Belediye Başkan Vekili Rağbet Erol, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram ve İmdat Özgör tarafından verildi.

Plaket töreninin ardından kürsüye Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay geldi.Vahap Akay, her yıl artık geleneksel hale gelen Nikah Şöleni kapsamında 7 çiftin nikahının Belediye Başkan Vekili Rağbet Erol tarafından kıyıldığını belirterek, “Aynı zamanda bu yıl 270 çocuğumuzu sünnet ettirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle bu birliktelikte bizlere destek olan çok değerli muhtarlarımıza, Nüfus Müdürlüğümüze. Akut Polikliniğimize teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Sayısı 200 ile başladı, 250 ile devam etti, ardından 270 çocuğumuza kadar çıkarttık. Şahsım ve Çerkezköy Belediyesi adına bir kez daha teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bu yıl içerisinde yapılan yatırımlar ile hedefe ulaşıyor olmanın, yatırımlara devam ediyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vahap Akay, “Bugün bu bölgede, bu alanda buraya kadar gelmişken, sünnet şölenimizi, nikah merasimimizi bu alanda yapmışken 23 Nisan Çocuk Parkımızın da açılışını bugün burada gerçekleştirmek istedik. Açılışını yapacağımız 23 Nisan Çocuk Parkı 3 bin 500 metrekarelik çocuk oyun alanı ile bölgenin en önemli çocuk oyun alanlarından biri, belki de en büyüğü. Biz bu parkımızı 20 Ağustos tarihinde açmanın ayrı bir mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Çünkü 20 Ağustos Çerkezköy için önemli bir tarih. Bundan sonra bu tarihi daha yoğun ve yüksek sesle ifade edeceğiz.

20 Ağustos Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün bu topraklara geldiği tarihtir. Bizler büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Çerkezköy’e geldiği bu tarihte onun dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan gününü yaşatmak amacı ile Çerkezköy Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile bu parkın adını 23 Nisan Çocuk Parkı olarak açıyoruz. Tüm Çerkezköy’ümüze, bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bugünün tarihinin 20 Ağustos olduğunu vurgulayan Vahap Akay, Zafer Haftası’nın yaklaştığını belirterek, “Bu toprakları kan ile kazıya kazıya kazanın bir toplum olduğumuzu biz bu 30 Ağustos’ta Çerkezköy’de yeniden haykıracağız. Ben bu 30 Ağustos akşamında kalbinde, gönlünde Atatürk sevgisi olan, Türk Bayrağı sevdası olan herkesi 30 Ağustos akşamı saat 20.00’da Çerkezköy Belediye Meydanı’na buradan davet ediyorum. Bu zaferi nasıl kazandığımızı, şehitlerimize saygı, şefkat ve minneti o akşam hep birlikte haykırmaya davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Vahap Akay’ın konuşmasının ardından 23 Nisan Çocuk Parkı’nın açılış kurdelesi kesildi ve sahneye ünlü Stand Up Show Sefa Doğanay çıkarak, Çerkezköylülere unutulmaz eğlenceli dakikalar yaşattı. Gecenin sonunda Vahap Akay ve kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı sahneye çıkarak, Çerkezköylülere unutulmaz bir gece yaşatan Sefa Doğanay’a teşekkür ettiler ve çiçek takdim ettiler.

Kaynak : Murat Ürtekin