info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0567
Dolar Satış
:
8.0712
Euro Alış
:
9.6470
Euro Satış
:
9.6644
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Malkarada Engelsiz Sevgi Ormanı Fidan Dikim Etkinliği Gerçekleştirildi

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Engelsiz Sevgi Ormanı Fidan Dikimi Etkinliği, 22 Mart 2016 Salı günü saat 10.30’da Alaybey Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Dünya Ormancılık Günü’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Nazif Balcı, Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz, İsmail Akkaya, Hıdır Kaya, Malkara Belediye Meclis Üyesi Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu, Kadın Meclisi Başkanı Nuran Başkütük, Belediye Meclis Üyesi S.S. 269 Sayılı Tekirdağ Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Cem Özkan, Belediye Meclis Üyesi Recai Örs, Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Ayaz, TEMA Vakfı Malkara Temsilcisi Hasan Akçay, muhtarlar, Kadın Meclisi Üyeleri, TEMA Vakfı Malkara Temsilciliği Üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Malkara Halk Eğitim Merkezi Halk Dansları Topluluğu ekibi folklor gösterisinde bulundu. Sahnelenen folklor gösterisinin ardından öğrencilerden Hasan Berk Kaçak Harmandalı oynayarak etkinliğe katılanların büyük beğenisini topladı. 

TEMA Vakfı Malkara Temsilcisi Hasan Akçay; “Organizasyonu yapan Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul'a ve bütün belediye personelimize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bu güzel organizasyonu gerçekleştirdiniz. Umarım böyle güzellikleri sürekli yaşar ve devamını getiririz.” dedi ve konuşmasının devamında ağacın ve ağaçlandırma çalışmalarının önemine vurgu yaparak düşüncelerini paylaştı. Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise; “Bizler bir taraftan Malkara'yı 77 mahallesiyle birlikte modern bir kent haline getirmeye çalışırken bir taraftan da bize bırakılan mirası, atalarımızdan aldığımız mirası gelecek nesillere daha iyi nasıl bırakırız bunun mücadelesi içindeyiz. Bugün yüreği kocaman arkadaşlarımın geleceğe bırakacakları en önemli mirası hep birlikte yaşayacağız, burada emekleri geçecek. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Hepsini buraya yanıma davet ediyorum, yanımda görmek istiyorum. Geleceğe bırakacağımız mirası hep birlikte bırakacağız, hepimizin emeği var. Ben hepinize tekrar teşekkür diyorum. Umuyorum ki gelecek nesillerimiz sizleri hep hatırlayacak ve saygıyla anacak.” diyerek konuşmasını yaptı ve engelli öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi. Başkan Ulaş Yurdakul’un konuşmasının ardından etkinliğe katılanlar Engelsiz Sevgi Hatıra Ormanı alanına geçerek fidanlarını diktiler. Engelsiz Sevgi Ormanı Fidan Dikimi etkinliği pilav ayran ikramının ardından son buldu.
Kaynak : Murat Ürtekin