info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.7810
Dolar Satış
:
32.8400
Euro Alış
:
35.0464
Euro Satış
:
35.1096
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Muratlı Kaymakamı Ömer Dereci, Çanakkale Ruhuyla Aşamayacağınız Güçlük Yoktur

Çanakkale zaferinin 107. Yılı dolayısıyla Muratlı Kaymakamlığı tarafından ilçe Hürriyet meydanında bir çelenk koyma töreni gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından çelenk koyma töreni gerçekleştirildi ve başta Muradiye Mahallesi, “meçhul asker” anıtı olmak üzere, Muratlı ilçe mezarlığındaki şehit kabirleri ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. Törende Şehit Binbaşı Serkan Doğan ve Şehit asker Metin Öztürk’ün yakınları da yer alırken.

Şehit Metin Öztürk’ün kardeşi Sezgin Öztürk, kardeşinin mezarı başında saygı duruşunda bulundu. Şehitlerin kabirleri başında gerçekleştirilen karanfil bırakma ve duanın ardından Kaymakam Ömer Dereci, gazilerle ayaküstü sohbet ederek her zaman yanlarında olduğunu ve gazilerimize her zaman sahip çıkacaklarını söyledi ve gazilerle günün anısına fotoğraf çekildi.

Günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yapan Kaymakam Dereci; “18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale'de kutsal değerleri uğruna, tüm olumsuzluklara karşı inanılmaz bir şekilde canı pahasına çarpışan kahraman ordumuz ile yüce milletimiz, kara ve deniz savaşlarında düşman kuvvetlerine 'Çanakkale Geçilmez' dedirterek, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatan ve bayrağına sahip çıkmıştır.

Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden ve bu güzel yurdumuzu bizlere emanet eden Aziz Şehitlerimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur' sözlerinde ifadesini bulan bu büyük zafer, Mehmetçiklerimizin ve yüce milletimizin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtı olmuştur.

Ülkemize ve milletimize yönelik her türlü tehdit ve tehlike karşısında Çanakkale ruhuyla kenetlendiğimiz, birlik ve beraberliğimizi ortaya koyduğumuz takdirde aşamayacağımız hiçbir zorluk ve güçlük yoktur. Tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu büyük zaferin 107 nci yıl dönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve tazimle anıyorum” Dedi.

Kaynak : Murat Ürtekin