info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.9415
Dolar Satış
:
7.9558
Euro Alış
:
9.4499
Euro Satış
:
9.4669
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Çorlu Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu Hava Kirliliği ve Koku Gündemiyle Toplandı

Çorlu Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu, Çorluda son günlerde artan hava kirliliği ve buna bağlı koku şikayetleri ile ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurtun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya belediye meclis üyesi olan komisyon üyeleri Alev Ateş Türk, Bilun Karaevli Ertok ve Muzaffer Birdal ile Çorlu Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu Başkanı ve Trakya Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Murat Sevgi katıldı. Şehir içerisinde gece saatlerinde meydana çıkan ve Çorlunun farklı bölgelerindeki mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızca da yoğun bir şekilde hissedilen yanık plastik, solvent ve kimyasal kokusu ile ilgili şikâyetleri değerlendirmek üzere toplanan Çevre ve Sağlık Komisyonu, pandemi sürecinden normalleşme sürecine geçilirken tekrar artış gösteren kokunun kaynağının tespiti konusunda yetkili kurumlarla birlikte daha etkin mücadele edilmesi gerektiğini planladı.

Vatandaşların Çorlu Belediyesine ulaşarak kokudan ve kirlilikten şikâyetçi olduğunu belirten Başkan Sarıkurt, Güzel kentimiz Çorlu’muzun sanayi bölgesi olması sebebiyle zaman zaman çevre ile ilgili hassasiyetlerimiz ön plana çıkıyor. Hava kirliliği ve buna bağlı olarak mahallelerimizde oluşan kötü kokularla ilgili sizlerden gelen şikâyetleri her zaman titizlikle takip etmekteyiz. Çorlu Belediyesi olarak da Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve bağlı bulunduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iletişim kurarak vatandaşlarımızın şikâyetlerini bildiriyor ve ivedilikle önlem alınmasını talep ediyoruz.

Ayrıca Çevre ve Sağlık Komisyonumuz ile de bu çalışmaların takibini sağlıyoruz. Çorlumuzda yaşayan her vatandaşımızın temiz bir çevrede yaşama ve temiz hava soluma hakkına sahip olduğunu önemle vurgulamak istiyorum. Çorlumuz bizim geleceğimiz. Yaşayabileceğimiz başka bir Çorlu daha yok. Bu kent hepimizin, o yüzden kentimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. dedi.

Kaynak : Murat Ürtekin